• BI, czyli centrum raportów w systemie Connecto DMS [video]

  Data publikacji: 5 marca 2018

  Connecto DMS Youtube
  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  Kontrola i analiza dostarczanych wyników generowanych przez każdy dział firmy może odbywać się w jednym miejscu. Wszystko za sprawą modułu Business Intelligence, który dostępny jest w naszej ofercie. Zobacz, jak działa centrum raportów, na czym polega tworzenie danego dokumentu oraz do kogo trafia. Przedstawiamy działanie modułu BI w formie video.

  Centrum raportów Business Intelligence

  Dyrektor Handlowy uruchamia centrum raportów Business Intelligence. Znajdują się tam raporty stworzone przez niego, jak i te udostępnione przez innych użytkowników. Z raportów DMS wybiera wcześniej przygotowany raport dotyczący sprzedaży w czwartym kwartale. Używa opcji aktualizuj i otwórz, by uzyskać najnowsze dane. Widoczne jest okno raportu, które prezentuje ostatnio zapamiętany układ tabeli i wykresów.

  Business Intelligence i centrum raportów

   

  Zapytaj o demo systemu informatycznego

  Raporty w dowolnej formie

  Raport w formie wykresu kołowego przedstawia ilość transakcji handlowych z podziałem na województwa. Dyrektor na podstawie zbioru danych znajdujących się z prawej strony, tworzy nowy raport. Wybiera on kolumnę „handlowiec” i zestawia ją z marżą. Zmienia wygląd wykresu z kołowego na słupkowy. Następnie zaznacza komórki, które posłużą za dane wsadowe do wykresu. Użytkownik zmienia formatowanie kolumn marża i wartość na pole walutowe.

  Business Intelligence forma prezentacji

  Subskrybowanie dokumentów

  Do raportu dodaje kolumnę wartość po to, by na jednym ekranie porównać: wygenerowane przez handlowca obroty z realnym zyskiem. Nowo stworzony raport zapisuje pod nazwą: sprzedaż w czwartym kwartale „handlowcy”. Dyrektor handlowy zdecydował się na subskrypcję raportu, który będzie wysyłany w formie wiadomości email wraz załącznikiem Excel, w każdy poniedziałek o 7 rano, na podany adres email.

  Business Intelligence subskrybcja

  Jeden z elementów systemu Connecto DMS

  Należy pamiętać, że centrum raportów Business Intelligence to tylko jeden z modułów dostępnych w systemie Connecto DMS. Wśród reszty rozwiązań znajdują się moduły, które można zintegrować między sobą oraz z systemami klasy ERP (popularne to Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL). Specjaliści z firmy Connecto są w stanie wdrożyć także elektroniczny obieg dokumentów i CRM.

  Zapytaj o demo systemu informatycznego

  Wszystkie te rozwiązania dostępne są w ofercie firmy Connecto. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 263 00 00 lub mailowo biuro@connecto.pl. Popularna jest forma prezentacji zdalnej możliwości oprogramowania. Dzięki temu Klient od razu widzimy, co możemy zaoferować oraz jest w stanie dobrać niezbędne elementy, a na podstawie jego potrzeb i wymagań zostają one wdrożone.