• Jak wybrać właściwy program ERP? Kilka ważnych informacji

  Data publikacji: 24 sierpnia 2017

  Program ERP - jak wybrać właściwy?
  [Głosów:1    Średnia:5/5]

  Program ERP dla firmy to na pierwszy rzut oka dość ogólnikowe stwierdzenie. Dlatego same nazwy często nie mówią nic przyszłym użytkownikom. Podpowiadamy gdzie i w jaki sposób sprawdzi się system informatyczny tej klasy.

  Wybierając program ERP ustal potrzeby

  System ERP wykorzystywany jest do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Odpowiada za integrację działów oraz ich sprawnie funkcjonowanie. Wspólna baza danych wykorzystywana jest w ramach jednego systemu. Powoduje to, że dostępne informacje są na bieżąco aktualizowane, co przekłada się na szybkie i sprawne podejmowanie decyzji w firmie.

  Pobierz demo programu ERP

  Wśród rozwiązań Connecto dostępne są systemy Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL. O wyborze systemu decydują przede wszystkim potrzeby przedsiębiorstwa. Należy określić, które obszar powinny być wspierane pod kątem systemu, w jaki sposób ma on wpłynąć na działanie firmy.

  Obszary, w których funkcjonuje rozwiązanie klasy ERP obejmuje m.in. branże: handel i dystrybucja, usługi i serwis, zakłady produkcyjne, budownictwo i deweloperzy, biura rachunkowe, projektowanie i realizowanie inwestycji. W zakładce klienci Connecto widoczne są logotypy przedsiębiorstw korzystających z takiego oprogramowania.

  Jaki budżet na program ERP?

  Ile trzeba zapłacić za system? To pytanie bardzo często pada ze strony. Nie ma jednej kwoty, którą można ustalić przy wyborze oprogramowania. Na ostateczną cenę składa się kilka czynników. Dotyczy to m.in. ilości zakupionych licencji. Po więcej informacji dotyczących kosztów zapraszam do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem telefonu 32 263 00 00 lub mailowo biuro@connecto.pl

  Program ERP a jego wdrożenie

  Wdrożenie programu ERP poprzedza analiza przedwdrożeniowa wykonywana ze specjalistami z firmy Connecto. Dzięki niej możliwe jest ustalenie z Klientem potrzeb, wymagań oraz sposobu wykorzystania systemu w przedsiębiorstwie. To najlepszy ze sposobów, by ustalić plan działania, którego przy ewentualnych zmianach nie trzeba zbytnio modyfikować. Należy podkreślić, że wdrożenie systemu informatycznego odbywa się bez przerywania pracy przedsiębiorstwa.

  Integracja systemów informatycznych

  Program ERP sprawdza się w połączeniu z opisywanym na stronie systemem DMS, którego producentem jest firma Connecto. Połączenie dwóch rozwiązań w jedno sprawia, że użytkownik zarządzana obszarem miękkim oraz twardym bez przełączania się pomiędzy programami. System ERP zintegrowany z Connecto DMS zawiera elektroniczny obieg dokumentów, CRM, Business Intelligence oraz zarządzanie projektami.

  Pobierz demo programu ERP

  Wsparcie i działanie

  Po wdrożeniu systemu informatycznego specjaliści z Connecto czuwają nad pracą tego systemu. W każdym momencie, gdy pojawi się błąd lub pojawi się problem wynikający z działania użytkownika, eksperci zdalnie lub w siedzibie Klienta likwidują usterkę. Wszystko to odbywa się w ramach wykupionej asysty.