• Tworzenie dokumentu w systemie Connecto DMS [video]

  Data publikacji: 24 stycznia 2018

  Connecto DMS Youtube
  [Głosów:2    Średnia:5/5]

  Jak stworzyć dokument w systemie Connecto DMS oraz jak dodać do niego notatkę? To działanie, które można wykonać w trzech prostych krokach. Stworzenie karty usług i dodanie pól, a następnie ich uzupełnienie zajmuje dosłownie chwilę. Sprawdź możliwości oprogramowania na dostępnym video.

  Krok 1 – Tworzenie karty usług

  Administator uruchamia konfigurację globalną systemu. Przechodzi do zakładki obieg dokumentów i tworzy nowy dokument o nazwie „karta usług”. Pojawia się okno projektowania dokumentu. W pierwszej kolejności administrator przeciąga na formularz kontrolkę numeratora, która nadawać będzie unikalny identyfikator każdemu z dokumentów.

  Tworzenie dokumentu w Connecto DMS
  fot. Tworzenie dokumentu w Connecto DMS

   

  Administrator zmienia jego nazwę na numer. Ustawia również właściwości: identyfikator, wymagany na tak. Następnie dodaje kontrolkę tekstową, nazywając ją „nazwa usług”. Dodaje też datę wykonania usługi. Za pomocą widgetu „dotyczy” użytkownik będzie mógł powiązać dokument z klientem.

  Pobierz wersję demo systemu DMS

  Krok 2 – Dodanie pól liczbowych oraz pola notatki

  Następnie dodaje dwa pola liczbowe. Pierwsze o nazwie czas trwania oraz drugie o nazwie wartość netto. Wartość netto zostanie wyliczona za pomocą prostego działania matematycznego – czas trwania usługi razy 200 złotych. Dla większej czytelności administrator zmienia też formatowanie pól liczbowych na pole walutowe oraz liczb całkowitych.

  Dodaje pole notatki, na którym użytkownik będzie mógł spisać raporty z wykonanej usługi. Ostatnim działaniem jest dodanie przycisku „akcji”. Administrator nazywa go zapisz i zamknij. Zmienia jego szerokość oraz dodaje ikonę z bogatej biblioteki, wbudowanej w system Connecto DMS.

  Krok 3 – Wprowadzenie nazwy usługi, czas trwania i opis

  Dokumenty w systemie Connecto DMS
  fot. Dokumenty w systemie Connecto DMS

   

  Na zakładce projekty pojawił się przycisk, za pomocą którego można stworzyć nową kartę usług. Użytkownik wprowadza nazwę usługi jako wykonanie przyłącza do sieci. Wybiera datę wykonania za pomocą edytora, wiążąc dokument z klientem Softland. Uzupełnia czas trwania, a wartość usługi wyliczana jest automatycznie. Ostatnim krokiem jest stworzenie notatki oraz zapisanie i zamknięcie dokumentu, za pomocą stworzonego wcześniej przycisku.

  Pobierz wersję demo systemu DMS