• Rozwiązania IT do pracy zdalnej – dlaczego warto na nie postawić?

  Data publikacji: 27 marca 2021

  Rozwiązania IT do pracy zdalnej - dlaczego warto na nie postawić
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Minął rok od wprowadzenia pierwszego lockdownu w Polsce i jak widać, sytuacja nadal nie jest opanowana. Z tego względu pracownicy wielu przedsiębiorstw są zmuszeni do wykonywania swoich zadań w domu. Aby jak najlepiej zorganizować się w takich warunkach, warto zainwestować w profesjonalne rozwiązania IT do pracy zdalnej. Wyjaśniamy, dlaczego powinno się wprowadzić je w swojej firmie!

  Pracownicy wielu branż mogą ze względów bezpieczeństwa wypełniać swoje obowiązki zawodowe poza siedzibą firmy. Taki tryb działania jest jednak specyficzny, szczególnie gdy wiąże się z przesyłaniem dużej liczby dokumentów i innych ważnych danych. W tym pomocne są nowoczesne rozwiązania IT do pracy zdalnej. Dowiedz się, do czego służą oraz jakie dają korzyści!

  1. Rozwiązania IT a praca zdalna
  2. Wszystko pod kontrolą
  3. Dostępność na komputerze i telefonie

  Rozwiązania IT a praca zdalna

  Zagadnienie tego, jak mają się do siebie rozwiązania IT a praca zdalna, było jedną z najczęściej poruszanych kwestii w ostatnim roku. Jak się okazuje, wielu przedsiębiorców nadal musi w jakiś sposób zorganizować swoich pracowników w tych trudnych okolicznościach. Dotychczas stosowane metody szybko przestały się sprawdzać. Wymienianie setek maili, organizowanie dziesiątek video-spotkań i przeładowywanie dysków chmurowych powoduje tylko większy zamęt.

  Korzystając z rozwiązań do pracy zdalnej można profesjonalnie zorganizować działanie wszystkich kadr. Wykonywanie codziennych obowiązków staje się o wiele łatwiejsze, a ryzyko opóźnień, pomyłek czy innych niedociągnięć zostaje ograniczone do minimum. W obliczu wyzwań stawianych przez pandemię takie wsparcie pozwala jak najlepiej poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  Wszystko pod kontrolą

  Dzięki rozwiązaniom IT do pracy zdalnej można zawsze mieć wszystko pod kontrolą. Pozwalają stworzyć wewnętrzną sieć, w której szybko i bezpiecznie przekazuje się najważniejsze dane oraz dokumenty. Do tego każdy plik jest odpowiednio archiwizowany, dlatego nie ma ryzyka, że trafi w niepowołane ręce, zawieruszy się czy zostanie przypadkiem skasowany.

  Rozwiązania do pracy zdalnej są również niezwykle przydatne w rozdysponowaniu obowiązków. Pomagają rozdzielić poszczególne zadania, a także na bieżąco monitorują poziom ich wykonania. Oprogramowanie przy tym wspiera również kontakt z klientami. Odpowiednie narzędzie śledzi wymianę informacji po czym gromadzi je w jednym miejscu, dlatego można uniknąć nieporozumień. Dobra komunikacja to klucz do tego, by spełnić oczekiwania kontrahenta.

  Rozwiązania IT dodatkowo cały czas gromadzą oraz analizują wszystkie dane o firmie. Dzięki temu da się nadzorować jej kondycję i trzymać rękę na pulsie. Praca zdalna oraz inne wyzwania związane z trudną sytuacją w kraju wystawiły niejedno przedsiębiorstwo na próbę. Warto kontrolować zachodzące zmiany oraz odpowiednio na nie reagować.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  Dostępność na komputerze i telefonie

  Ogromną zaletą systemów IT do pracy zdalnej jest też ich dostępność na komputerze i telefonie. Pracownicy mogą dopełniać formalności czy odpowiadać na różne zdarzenia niezależnie od tego, co robią i gdzie się znajdują.

  Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne dla osób, które mają kłopot ze stworzeniem idealnych warunków do pracy w swoim domu, np. rodziców małych dzieci. Doskonale sprawdza się też w przypadku wszystkich pracowników, którzy działają “w terenie” i nie zawsze mają dostęp do komputera, ale posiadają urządzenia mobilne.

  Wiele modułów w jednym systemie

  Platforma Connecto jest rozbudowanym narzędziem, które uwzględnia wiele modułów w jednym systemie. Wszystkie z nich doskonale ze sobą współpracują, na czym korzystają pracownicy z różnych kadr. Są to:

  Elektroniczny Obieg Dokumentów (archiwizacja oraz udostępnianie danych);

   

  CRM (ang. Customer Relationship Management – zarządzanie relacjami z klientami);

   

  Projekty (zarządzanie zadaniami);

   

  Buisness Intelligence

   

  Jesteś zainteresowany wprowadzeniem takiego rozwiązania IT do pracy zdalnej w swoim przedsiębiorstwie? Umów się na bezpłatne spotkanie, by poznać dokładne działanie systemu oraz uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Zadzwoń na numer 32 263 00 00  lub wypełnij formularz w zakładce kontakt!