• Gospodarka magazynowa – jaki system informatyczny wybrać

  Data publikacji: 7 października 2019

  Gospodarka magazynowa - jaki system informatyczny wybrać
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Gospodarka magazynowa w rozwijających się firmach jest niezwykle istotna. Ciągle rosnąca ilość zamówień sprawia, że co raz ciężej jest je zrealizować w założonym czasie. Aby usprawnić proces zarządzania magazynem należy wdrożyć oprogramowanie do gospodarki magazynowej. W tym artykule zastanowimy się, jakie cechy powinien posiadać dobry program do zarządzania magazynem.

  System do gospodarki magazynowej

  Sprawne realizowanie zadań na magazynie, możliwość eliminacji wszelkich pomyłek oraz ciągła kontrola nad aktualnymi stanami magazynowymi to kluczowe funkcjonalności systemu do gospodarki magazynowej wymagane przez polskie firmy.

  Zapytaj o system do gospodarki magazynowej

  Wykorzystując nowoczesne systemy ERP takie jak COMARCH ERP Optima czy też COMARCH ERP XL uzyskasz odczuwalną pomoc w realizacji codziennych operacji magazynowych i procesów logistycznych zaczynając na dokładnym odzwierciedleniu struktur magazynowych przedsiębiorstwa lub grupy kapitałowej, przez idealne i ergonomiczne rozłożenie artykułów na półkach, aż do kompletnego rozwiązania wspierającego transport i przewóz dóbr.

  Wybierając najpopularniejszy system do gospodarki magazynowej z pod szyldu COMARCH zyskujesz możliwość swobodnego zarządzania magazynami, pozbawioną błędów i ekspresową pracę Twoich magazynierów, usprawnienia dla procesów logistycznych i transportowych oraz pełen wgląd w dane za pomocą modułu raportującego Business Intelligence.

   

  Zalety oprogramowania do gospodarki magazynowej

  Zalety oprogramowania do gospodarki magazynowej można mnożyć. W kontekście rozwiązań oferowanych przez grupę Connecto – partnera krakowskiego Comarchu są to między innymi:

  Całkowity brak ograniczeń w ilości zarządzanych magazynów, tak tych wewnętrznych jak i oddziałowych co sprawia, że gospodarka magazynowa jest jasna i przejrzysta;

   

  Możliwość prostego zarządzania dostępną przestrzenią magazynową;

   

  Tworzenie własnej baz opakowań, w tym tych zwrotnych;

   

  Gospodarka magazynowa wykorzystująca kody kreskowe i RFID;

   

  Ciągła optymalizacja rozmieszczenia asortymentu na magazynach (WMS);

   

  Prowadzenie gospodarki magazynowej metodą bilansu stanu towarów;

   

  Bezproblemowe zarządzanie poszczególnymi partiami artykułów oparte o zdefiniowane przez użytkownika cechy (kolor, wymiary, wariant itp.);

   

  Ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń magazynowych – przyjęć, rozchodów i zniszczeń. Wszystko możliwe z użyciem aplikacji mobilnych;

   

  Trójwymiarowa wizualizacja magazynu dla łatwiejszego lokalizowania asortymentu.

  Integracja z Connecto DMS

  Wybierając Grupę Connecto możesz wdrożyć więcej niż tylko system do zarządzania gospodarką magazynową. Dzięki aplikacji do zarządzania procesami biznesowymi Connecto DMS możesz tworzyć spersonalizowane ścieżki workflow zintegrowane z aplikacją magazynową.

  Wszystkie dokumenty i operacje magazynowe mogą być automatycznie generowane w ramach wcześniej zaprogramowanych etapów obiegu dokumentu czy procesu. Bogate API systemu Connecto DMS oraz otwartość na integracje z innymi systemami pozwala na pełne odwzorowanie codziennych operacji firmy w stu procentach w systemie komputerowym.

  W oparciu o mechanizmy integracyjne z programami magazynowymi powstało już dziesiątki wdrożeń z procesami biznesowymi angażującymi gospodarkę magazynową. Są to między innymi moduły zarządzania narzędziownią, rejestrowania i realizacji zamówień, czy też wydawania materiałów i sprzętu na budowy z uwzględnieniem rozliczenia ich wartości pod budżety projektów.

  Zapytaj o system do gospodarki magazynowej

  Prezentacja systemu

  Jeżeli zainteresowała Cię wizja nowoczesnej firmy wyposażonej w najwyższej klasy system do zarządzania gospodarką magazynową albo możliwość integracji nowego lub już posiadanego systemu magazynowego z programem do zarządzania procesami biznesowymi Connecto DMS – uzupełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń 32 263 00 00. Eksperci z Connecto skontaktują się z Tobą w celu ustalenia zakresu i terminu prezentacji systemu. Spotkanie odbędzie się w siedzibie twojej firmy, w jednym z oddziałów Grupy Connecto lub w formie wideokonferencji przez internet. Prezentacja systemu jest całkowicie darmowa.