Kim jesteśmy?

Nasza historia

Nasz team

Jak pracujemy?

Testujemy na sobie

User stories

Nagrody i certyfikaty

Wspieramy

Statystyka

Byliśmy innowacyjni, zanim stało się to modne. W naszej pracy nie ma miejsca na kompromisy ani w projektowaniu, ani we wdrażaniu systemów informatycznych. W centrum rozwiązań technologicznych stawiamy człowieka, priorytetowo traktując jego potrzeby.

Jesteśmy ekspertami o szerokich umiejętnościach i wąskiej specjalizacji (tzw. „typ T”). Mamy różne temperamenty i osobowości, jesteśmy pasjonatami, wielu z nas to liderzy. Łączą nas wspólne wartości – cenimy zespołowość, relacje międzyludzkie i zasady fair-play.

Od 2005 roku umiejętnie przekładamy technologiczne nowości na środowisko operacyjne klientów. Dzielimy się wiedzą i zasobami niematerialnymi, sieciując procesy tak, by się nie dublowały. Sami pracujemy na oprogramowaniu, które stworzyliśmy.

Zespół Connecto budujemy na lata, tak jak na lata zbudowaliśmy Connecto Data Management System. Informatykę traktujemy jako narzędzie do rozwijania biznesu. Jesteśmy czołowym partnerem Comarchu, oferując poza własnym CDMS także kompatybilne z nim systemy ERP: Optimę i XL.

Przeczytaj o 15-leciu firmy na DziennikZachodni.pl

Connecto to spółka założona przez trzech przyjaciół zafascynowanych informatyką. Michał, Piotr i Olek postanowili stworzyć produkt, który byłby odpowiedzią na potrzeby klientów. Ułatwiał zarządzanie w przedsiębiorstwach, przejmował odpowiedzialność za dane biznesowe i chronił prywatność. W ten sposób narodził się autorski program: Connecto Data Management System. To systemowa platforma do zarządzania, szyta na miarę klienta.

W 2005 roku Connecto tworzyły trzy osoby. Dziś nasza firma to centrala w Sosnowcu i oddział w Łodzi. Multidyscyplinarna struktura umożliwia realizowanie wdrożeń i serwis, a także nieustanny rozwój CDMSa. Naszą główną siedzibą jest dawne Kino Metalowiec – legendarne miejsce na mapie Sosnowca, które było domem kultury oraz squatem. Wyremontowane przez nas pomieszczenia stały się miejscem rozkwitu przemysłu kreatywnego związanego z nowymi technologiami.

Misją Connecto jest podnoszenie świadomości na temat informatyki oraz transfer wiedzy. Talent, technologia i elastyczność to trzy nasze drogowskazy w drodze do celu. Dlatego od początku istnienia wspieramy sektor biznesu – dzięki narzędziom informatycznym ułatwiamy klientom codzienną pracę, zapewniając pełną kontrolę w relacjach firma – klient, produkt – klient, usługa – klient, a także firma – pracownik i pracownik – pracownik.

Zarząd Grupy Connecto tworzą:
 • Michał Świerczyna – Prezes Zarządu, Dyrektor ds. Realizacji Projektów
 • Piotr Wąs – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Wdrożeń
 • Aleksander Spleśniały – Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy

W rozwoju firmy wspiera ich siedemdziesięciu pracowników.

Projektujemy i zapewniamy informatyczne rozwiązania dedykowane biznesowi. Nasz autorski program Connecto Data Management System pomaga zarządom w organizacji firmy, a pracownikom w zaplanowaniu pracy własnej, bez dublowania zadań i procesów. Jesteśmy liderem wśród partnerów Comarchu, wdrażając od 2005 roku systemy ERP Optima i XL.

Wspieramy klientów na każdym etapie. Definiujemy potrzeby, mapujemy procesy, projektujemy rozwiązania, wdrażamy narzędzia, szkolimy z oprogramowania i serwisujemy jego działanie. Nasi kontrahenci są naszymi partnerami. Zawsze pracujemy w kontakcie z klientem, bez gotowych schematów. Im większa specyfika biznesu naszego klienta, tym lepiej.

Ułatwiamy pracę, zapewniając najnowsze rozwiązania technologiczne szyte na miarę. Zadaniem naszego CDMS jest wklejenie się w firmę – zawsze to on się do niej dostosowuje, nigdy odwrotnie. Dzięki temu staliśmy się ekspertem w różnych branżach. Działamy na terenie całej Polski. W 2016 roku zostaliśmy Złotym Partnerem Microsoftu.

Connecto Data Management System jest naszym autorskim rozwiązaniem i własnym produktem. Każdy z naszych pracowników używa go w codziennych obowiązkach. To wspólny obszar wiedzy, pracy i relacji. Niezwykle prosty w obsłudze.

Od kilkunastu lat rozwijamy go, mapując potrzeby klientów. Proponowane rozwiązania najpierw testujemy na sobie. Z doświadczenia wiemy, że im mniej sztywnych modeli, tym więcej płynnych procesów. Dlatego tak ważna jest dla nas sprawdzalność, skalowalność, modułowość i elastyczność CDMSa. A także jego prywatność – personalizacja i bezpieczeństwo.

Filozofią Connecto jest pełna swoboda dostosowania się do struktury firmy klienta. Dobrze zaprojektowany i wdrożony CDMS dopasowuje się do sposobu pracy w przedsiębiorstwie. Skraca czas realizacji, nie dubluje zadań i procesów, zapewnia pełną kontrolę i zwiększa efektywność. Przynosi zysk.

2020:
 • Gepard Biznesu 2020 Województwa Śląskiego – nagroda w czternastej edycji konkuru organizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu, wskazującego przedsiębiorstwa, których średnia dynamika zysku netto i przychodów na podstawie finansowych danych z KRS wyniosła więcej niż 10%
 • 45 miejsce na liście najprężniej rozwijających się firm w województwie śląskim "Diamenty Forbesa 2020"
  W rankingu znajdują się przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny (minimum 15 procent) roczny wzrost wartości.
 • Certyfikat SUS 2.0 (ważny do 2020 roku) – potwierdza standard branży szkoleniowej oraz jakość usług szkoleniowo-rozwojowych (kliknij aby zobaczyć certyfikat)
2019:
 • Gepard Biznesu branży informatycznej
2018:
 • Gepardy Biznesu – nagroda w XIII edycji konkursu organizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu
 • Strong Company - VI edycja Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania, na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego
2017: 2015:
 • Gepardy Biznesu – nagroda w X edycji konkursu organizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu VIII edycja konkursu Efektywna Firma
 • Strong Company - III edycja Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania, na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego

Ilość pracowników Grupy Connecto: 70
Liczba aktualnie realizowanych wdrożeń DMS: 38
[dane na 01.01.2020 r.]

Kobiety: 15%
Mężczyźni: 85%
Doświadczenie zawodowe poszczególnego pracownika ogółem w latach: 10,2
Lata pracy poszczególnego pracownika w Connecto: 4,28
Wykształcenie wyższe 79% (mgr inż. 20%, mgr 36%, inż. 16%, licencjat 7%)
[dane na podstawie pracy dr hab., prof. INE PAN Anny Ujwary-Gil, Audyt zasobów niematerialnych z wykorzystaniem analizy sieci organizacyjnej, Wydawnictwo PWN, s. 170]

Szybki kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informujemy, że:
a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres [email protected] lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.