• Oprogramowanie Comarch – poznaj dostępne rozwiązania

  Data publikacji: 12 listopada 2019

  Connecto Comarch Partner
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Comarch to bezapelacyjny lider w kategorii producentów rozwiązań informatycznych dla małych i średnich firm. Dziesiątki tysięcy użytkowników w całej Polsce, na co dzień wykorzystuje oprogramowanie Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL aby wypełniać swoje obowiązki i realizować procesy biznesowe generujące przychód w firmie. Przeczytaj ten artykuł aby zapoznać się z flagowymi produktami krakowskiego producenta oprogramowania dla firm COMARCH S.A.

  Rozwiązania Comarch ERP

  Systemy informatyczne oferowane przez COMARCH S.A. to praktycznie każda kategoria rozwiązań IT jaka istnieje. Jednak najważniejszym elementem, w kontekście polskich firm, jest oferta systemów ERP, czyli narzędzi do zarządzania codziennymi operacjami w firmie. Dwa najbardziej popularne rozwiązania tego typu to COMARCH ERP XL i COMARCH ERP Optima.

  Zapytaj o system Comarch dla swojej firmy

  Comarch ERP Optima

  Oprogramowanie dla firm Comarch ERP Optima przeznaczone jest dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw. Jego duże możliwości skalowania sprawiają, że równie idealnie spisuje się w jednoosobowej działalności, jak i kilkuset osobowej firmie, w której jednocześnie w różnych modułach systemu pracuje nawet kilkadziesiąt osób.

  Najważniejsze moduły systemu informatycznego Comarch ERP Optima to:

  Księgowość – system dostarcza znacznie więcej niż wymaga tego prawo podatkowe. Zestaw narzędzi pozwoli na zautomatyzowanie i uproszczenie codziennej pracy działu księgowego. Specjalne funkcjonalności umożliwią uzyskanie pełnej kontroli nad przepływami pieniężnymi w firmie.

  Kadry i płace – wszystkie sprawy związane z zarządzaniem pracownikami i ich uposażeniem w jednym miejscu. Wyliczanie płac i ubezpieczenia za pomocą jednego przycisku myszy. Wszystkie deklaracje i dokumenty na wyciągnięcie ręki.

  Handel i Magazyn – możliwość definiowania dowolnej ilości magazynów i produktów, a następnie sprzedawania ich zgodnie z zaprogramowaną ścieżką (np. zamówienie + proforma + faktury zaliczkowe).

  Zapytaj o system Comarch dla swojej firmy

  Comarch ERP XL

  Wraz ze wzrostem, firmy poszukują oprogramowania do zarządzania firmą, które pozwoli im robić więcej i przetwarzać jeszcze większe ilości danych. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji jest program COMARCH ERP XL, który dedykowany jest dla średnich i dużych firm, jak i dla firm mniejszych ale o dużych wymaganiach wobec elastyczności rozwiązania IT.

  ERP XL posiada moduły opisane akapicie na temat ERP Optima ale dostarcza w nich znacznie więcej funkcjonalności i automatyzacji. Dodatkowo na tle młodszego brata, wyróżnia go obszar zajmujący się kompleksowym zarządzaniem produkcją. Realizuje on wszystkie czynności i procesy biznesowe potrzebne do sprawnego funkcjonowania nowoczesnej fabryki czy też warsztatu produkcyjnego. Oprogramowanie, w ramach modułu produkcyjnego, pozwala na:

  Zarządzacie i kreowanie technologii – technologie są zestawem danych, które mówią systemowi w jaki sposób wyprodukować dany produkt (z jakich składa się materiałów, jakie kroki należy wykonać itd.)

  Planowanie i harmonogramowanie produkcji – cały harmonogram produkcji przedstawiony na interaktywnym wykresie Gantta. Planowanie przyszłej produkcji może odbywać się przy pomocy dowolnej metody.

  Tworzenie własnego systemu MES – MES to system realizacji produkcji. Umożliwia on ewidencjonowanie postępów w produkcji bezpośrednio na stanowiskach roboczych za pomocą aplikacji na ekranach dotykowych.

  Zarządzanie kalkulacjami i rozliczeniami produkcji – dzięki tej funkcjonalności możesz szczegółowo rozliczać produkcję od strony księgowej, oraz poznać rzeczywisty koszt wytworzenia danego produktu do porównania z kalkulacjami na etapie ofertowania.

  Produkcja realizowana w systemie COMARCH ERP XL może odbywać się zarówno w trybie produkcji procesowej jak i dyskretnej. Produkcja procesowa to taka, w której mają zastosowanie niezmienne, ciągłe procesy, a produkt tworzony jest w dużych ilościach, zaś dyskretna to produkcja nisko seryjna lub jednostkowa na specjalne zamówienie klienta zgodnie z przekazanymi przez niego instrukcjami i parametrami wyrobu. Skontaktuj się z nami pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń 32 263 00 00.

  Zapytaj o system Comarch dla swojej firmy