• Oprogramowanie dla produkcji

  Data publikacji: 7 października 2018

  Oprogramowanie dla produkcji
  [Głosów: 2   Average: 5/5]

  Kolejne firmy decydują się systemy informatyczne, dzięki którym zadania związane z produkcją przebiegają sprawniej. Pozwalają na to między innymi aplikacje mobilne oraz – zyskujące popularność – działania w chmurze. Co to oznacza i jak działa oprogramowanie dla produkcji?

  Oprogramowanie dla produkcji

  Sama produkcja to bardzo rozległy temat, dlatego każda firma otrzymują system klasy ERP dopasowany do wymagań i potrzeb. O konkretnym rozwiązaniu decyduje wielkość przedsiębiorstwa oraz budżet, który mogą przeznaczyć na zakup i wdrożenie systemu. Przykładem może być oferta dla wielu branż.

  Oprogramowanie dla produkcji w ofercie firmy Connecto

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA DLA PRODUKCJI

  Zarządzanie produkcją oraz konfiguracja

  System ERP posiada konfigurator, który odpowiada za wsparcie procesów produkcji i sprzedaży produktów wytwarzanych na specjalne zamówienie. Pozwala to na sprawne funkcjonowanie w fabrykach, gdzie występuje różnorodność, a sama produkcja podzielona jest na kilka wariantów i można ją krok po kroku zaplanować.

  Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość budowania technologii i tworzenie ofert za pomocą kreatora. To również symulowanie cen sprzedaży na podstawie wybranych parametrów i wyliczenie kosztów, jakie należy zakładać przy tworzeniu produktu.

  Harmonogramowanie produkcji

  Harmonogramowanie działające z kalendarzem produkcyjnym to jeden z istotnych czynników dla tej branży. Sprawne planowanie umożliwia wykres Gantta, na którym każde działanie wykonywane jest metodą “przenieść i upuść”, co jest dość popularne w systemach tej klasy.

  Oprogramowanie dla produkcji - wykres Gantt'a
  fot. systemu dla produkcji – wykres Gantt’a

  Produkcja, rozliczenie, raport

  Tworzenie harmonogramu prac, planowanie terminów rozpoczęcia oraz końca operacji oraz wybór stanowiska, na którym praca ma zostać wykonana – to podstawowe funkcje, na jakie pozwala program do zarządzania produkcją. Nadzorowanie i raportowanie działań produkcyjnych staje się prostsze, dzięki podglądowi czynności czy realizacji zadań pracownika/załogi. Oprogramowanie dla produkcji pozwala też rozliczenia od strony księgowej, a także porównanie kosztów rzeczywistych z tymi, które były zakładane.

  Kompletacja i projekt

  Kompletacja wspiera proces, w którym tworzony jest produkt lub uzyskiwany składnik z produktu (proces dekompletacji). Proste definiowanie zadań daje możliwość stworzenia kilku receptur dla jednego wyrobu. Samo planowanie produkcji to również wspieranie pełnego łańcucha obiegu dokumentów dla konkretnego projektu. Mowa o fakturach, umowach z klientami i wszelkich informacjach, które pozwolą na bieżąco raportować pracę i wykorzystywać budżet przeznaczony na działania, bez obaw o jego przekroczenie.

  Systemy ERP dla produkcji: chmura coraz bardziej popularna

  Rozwiązania informatyczne dostępne są w wersji standardowej oraz zdalnej. System Comarch ERP XL to precyzyjność, szybkość i elastyczność – niezależnie od wariantu, z którego chcemy korzystać. O wersji standardowej pisaliśmy w artykule “Sprawne zarządzanie produkcją na wyciągnięcie ręki”. A jak działa oprogramowanie dla produkcji wykorzystujące model chmury obliczeniowej SaaS (Software as a Service)?

  Oprogramowanie dla produkcji dostępne również w chmurze
  źródło: comarch.pl

   

  Oprogramowanie dla produkcji jest zgodne z wymaganiami i potrzebami, użytkownik nie musi zagłębiać się w zagadnienia związanie z informatyką i zapleczem technicznym. Wszystko umieszczone jest na serwerze producenta, do którego wybrany użytkownik loguje się w dowolnym miejscu, a to dzisiaj dość istotna sprawa, która ma duży wpływ na decyzję klienta szukającego systemu.

  Za dostęp do oprogramowania pobierane są cykliczne opłaty, a producenci, by sprostać wymaganiom klientów stworzyli system zabezpieczeń dodawany w pakiecie przy wyborze systemu. Działania w chmurze to przede wszystkim wygoda i dostęp do danych z każdego miejsca na świecie.

  Oprogramowanie dla produkcji i jego zalety

  Całkowite dopasowanie systemu do potrzeb przedsiębiorstwa i dopasowanie do rynku
  Monitorowanie zadań w czasie rzeczywistym
  Możliwość planowania realizacji zlecenia, co skraca czas podejmowania decyzji
  Stała kontrola procesu produkcji, zleceń czy stanu zapasów
  Udoskonalenie przepływu działań między oddziałami firmy
  Symulowanie i uwzględnienie kosztów, jakie ponosi firma przy danym zleceniu

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 263 00 00 oraz poprzez poniższy formularz.

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA DLA PRODUKCJI