• System do produkcji

  Data publikacji: 23 kwietnia 2019

  System do produkcji
  [Głosów: 1   Average: 5/5]

  System do produkcji wdrażany jest w co raz większej ilości firm w Polsce. Menadżerowie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że arkusze kalkulacyjne są niewystarczające aby skutecznie planować i realizować zlecenia na wykonanie elementów zamówień klientów. Nawet małe przedsiębiorstwa produkcyjne zaczęły rozglądać się za oprogramowaniem, które usprawni i uprości procesy rejestracji i realizacji zleceń produkcyjnych. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się więcej na temat systemów produkcyjnych w polskich firmach.

  1. System do produkcji
  2. Program do produkcji
  3. Program do produkcji seryjnej
  4. Program do produkcji jednostkowej

  System do produkcji

  System do produkcji to inaczej oprogramowanie ERP posiadające zestaw modułów i narzędzi przeznaczonych do zarządzania wszystkimi procesami powiązanymi z szeroko pojętą branżą produkcyjną i wytwórczą. Oprogramowanie ERP, w skład którego wchodzi system do produkcji, to narzędzie, które umożliwia obsługę wszystkich zdarzeń biznesowych w firmie za pomocą jednej, zintegrowanej bazy danych.

  Zapytaj o system do produkcji

  Szukając systemu do produkcji, wybieraj rozwiązania będące częścią dobrego systemu ERP, który oferował będzie również zintegrowane ze sobą moduły: sprzedażowe, magazynowe, księgowe, kadrowe, raportujące i inne, które wykorzystasz w swojej organizacji jako jeden organizm do zbierania, przetwarzania i analizowania danych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem telefonu 32 263 00 00 lub poprzez zakładkę kontakt.

  Program do produkcji

  Należy wybrać taki program do produkcji, który zaspokajał będzie wszystkie potrzeby związane z pozyskiwaniem i realizacją zleceń od klientów. Szukając programu do produkcji dla naszej firmy patrzmy, czy posiada on następujące funkcjonalności, które są kluczowe w niemal wszystkich przypadkach firm o profilu produkcyjnym:

  Rejestrowanie zleceń – zlecenia mogą być rejestrowane przez pracowników twojego zespołu handlowego lub przez klientów z poziomu platformy B2B lub sklepu internetowego. Bardziej rozbudowane portale pozwalają na budowanie konfiguratora, za pomocą którego klient sam buduje unikalny model produktu zgodny ze swoimi potrzebami. Wszystkie zamówienia automatycznie przenoszone są z modułu zleceń do zintegrowanego modułu produkcyjnego i harmonogramowania prac.

   

  Harmonogramowanie –  wybierajmy taki program do produkcji, który zarządza planem produkcyjnym w sposób automatyczny lub półautomatyczny. Odpowiednie algorytmy wbudowane w kod programu do produkcji same będą decydować o jak najbardziej optymalnym wykonywaniu zleceń w oparciu o posiadane zasoby i moce przerobowe.

   

  Zarządzanie zasobami i materiałami – dobry program do produkcji będzie sam pilnował stanu ilościowego posiadanych materiałów oraz półproduktów. Planował też będzie i przypominał o przeglądach maszyn i stanowisk roboczych.

   

  Analiza realnych kosztów produkcji – Aby maksymalizować przychody należy dokładnie pilnować wartości realnych kosztów produkcji i w oparciu o te dane generować jeszcze trafniejsze oferty. Firmy, które sprzedają “na oko” tracą dziesiątki, a nawet tysięcy miesięcznie niedoszacowując realnych marży i zysków ze sprzedaży.

  Program do produkcji seryjnej

  Program do produkcji seryjnej, taki jak COMARCH ERP XL pozwala na tworzenie całych partii produktów w oparciu o jeden, powtarzalny schemat. Warto szukać programu do produkcji seryjnej jeżeli prowadzimy zakład wytwórstwa żywności, elektroniki części samochodowych czy innych dóbr sprzedawanych w sklepach i hurtowniach. Program do produkcji seryjnej powinien działać poprawnie nawet przy ogromnej ilości zamawianych i produkowanych towarów.

  Program do produkcji jednostkowej

  Program do produkcji jednostkowej nie musi być zawsze specjalistycznym programem produkcyjnym. Wiele firm produkcyjnych korzysta z systemu COMARCH ERP Optima jako programu do produkcji jednostkowej, ponieważ posiada on funkcje, które umożliwiają realizację wyspecjalizowanej, niskoseryjnej lub jednostkowej produkcji na zamówienie.

  Funkcje związane z kompletacją i recepturami na produkty złożone są wystarczające dla wielu firm produkcyjnych. Wystarczy opisać, że do wybranego wyrobu wykorzystamy daną ilość wybranych materiałów, oraz robocizna na jednostkę miary kosztować będzie daną ilość pieniędzy. System sam wykona operacje magazynowe (PW, RW, WZ itp.) i wystawi fakturę na zrealizowane zamówienie.

  Zapytaj o system do produkcji