• System ERP do zarządzania firmą

  Data publikacji: 5 lipca 2018

  Comarch ERP
  [Głosów: 2   Average: 5/5]

  System ERP synonim dynamicznego zarządzania i szybkiej reakcji na potrzeby. Rozwiązania te usprawniają procesy zachodzące w firmie m.in pod kątem biznesowym, przyśpieszają obieg informacji oraz powodują, że komunikacja działa sprawnie, a to przekłada się na wysoką jakość obsługi klienta.

  System ERP – fundament w działaniu przedsiębiorstwa

  Dwa najpopularniejsze systemy ERP Optima oraz ERP XL firmy Comarch. Oprogramowanie przede wszystkim usprawnia i łączy procesy produkcyjne, handlowe, czy projektowe – w zależności od branży. Podczas integracji danych oraz procesów nie ma znaczenia, gdzie i ile oddziałów posiada firma, bowiem wszystko jest ujednolicone. To zapewnia kierownictwu wszystkich szczebli kontrolę oraz analizę danych o firmie z każdego działu, niezależnie od struktury organizacji.

  Comarch ERP Optima DemoComarch ERP XL demo

  Użytkownicy systemu wprowadzają informacje, które kierownictwo otrzymuje w przejrzystej i dostępnej w każdym momencie formie. Wspólna baza danych dostępna jest nie tylko dla kierowników, prezesów i właścicieli, ale także dla pracowników, a wspominania integracja ma za zadanie zapewnić dostęp do niezbędnych informacji oraz dokumentów pracownikom danego stanowiska. Podczas wdrażania oprogramowania można ustalić kto i do jakich miejsca otrzyma pełen dostęp, a gdzie ma być on ograniczony lub zabroniony.

  Comarch ERP w ofercie Connecto

  System Comarch ERP pozwala na ułożenie struktury organizacyjnej. Mowa tutaj m.in. o uporządkowaniu procesów biznesowych – w całej organizacji, a nie wyłącznie w oddziałach. Umożliwia też zarządzanie pojedynczymi procesami, jednocześnie dając wgląd we wszystkie działania zachodzące w przedsiębiorstwie. Wszystkie obszary w firmie, które są kluczowe zawiera oferowane oprogramowanie. Dlatego mówi się, że system jest fundamentem w działaniu przedsiębiorstwa, a co ważne integruje się z systemem DMS.

  Pobierz demo oprogramowania

  Kto korzysta z systemów ERP?

  Śmiało możemy powiedzieć, że system ERP może być wykorzystany w każdej branży. Ciągły rozwój oprogramowania oraz wiedza Naszych konsultantów pozwalają nam dobrać rozwiązanie do konkretnego przedsiębiorstwa. Co ważne – działania specjalistów z Connecto gwarantują, że to system informatyczny będzie dopasowany do firmy, a nie odwrotnie. W dalszej części artykułu wskazujemy branże, które w ostatnim czasie zdecydowały się na współpracę z Nami pod kątem zakupu systemu, jego wdrożenia oraz przeprowadzenia kursów z zakresu obsługi.

   

  Systemy ERP – analiza, wdrożenie, szkolenie

  Analiza przedwdrożeniowa 

  20% Complete

  To spotkanie, na którym ustalane są wszystkie potrzeby i wymagania klienta. Według nich będzie wdrażane będzie oprogramowanie, dlatego analiza ta jest niezbędna. Dzięki niej można dobrać tylko te elementy oprogramowania, które będą potrzebne i maksymalnie skrócą procesy działania. Odpowiednio przeprowadzona analiza pozwala bez korekt wdrażać system ERP.

  Wdrożenie

  70% Complete

  To kolejny etap na drodze do usprawnienia firmy. Samo wdrożenie odbywa się stopniowo, a jego elementy przebiegają sprawnie i nie trzeba przerywać pracy przedsiębiorstwa, czego obawiają się właściciele. Możemy zapewnić, że nasze działania w żaden sposób nie wpływają na firmę w trakcie prac. Za to różnice w jej funkcjonowaniu po wdrożeniu systemu widoczne są natychmiastowo. Zwiększa się wydajność, ale również szybkość i dokładność podejmowanych decyzji. Czas trwania wdrożenia uzależniony jest między innymi od wybranego systemu, wielkości zatrudnienia oraz modułów, które mają się w nim znaleźć.

  Szkolenie

  100% Complete

  Ostatni – równie ważny jak poprzednie – etap, w którym nasi specjaliści spotykają się z załogą firmy, by krok po kroku przeprowadzić przez działanie oraz obsługę nowego systemu (niezależnie czy jest to Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, czy Connecto DMS). Każde szkolenie jest indywidualne, dobierane pod konkretną firmę i moduł, np. elektroniczny obieg dokumentów.

   

  Jak wybrać system ERP do zarządzania firmą?

  Żeby oprogramowanie sprawdzało się w 100% musimy poznać profil firmy, która decyduje się na wdrożenie systemu. Dlatego tak istotnym jest, by przy wysyłaniu zapytania lub w kontakcie telefonicznym – określić wielkość firmy oraz ilość jej stanowisk. Taka współpraca pozwala na kompleksowe ustalenie potrzeb klienta i zapewnia szybkie wdrożenie oprogramowania.

  ERP dla firm - zobacz branże

  Przykładem mogą być branże handlu czy produkcji, gdzie wykorzystując system ERP możemy otrzymać korzyści w postaci sprawnego porozumiewania się z klientem i ponadto planowaniem potrzeb w odpowiednim czasie. W produkcji może to być optymalizowanie wykorzystania surowców oraz przestrzeni magazynu. W sprzedaży to dokładniejsza i pełniejsza informacja o kliencie. Za to w finansach poprawa planowania budżetu, a w kadrach więcej możliwości pod kątem zatrudnienia. Oferowany przez nas system do zarządzania firmą sprawdza się w każdej branży.

  Pobierz demo oprogramowania

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 263 00 00 kontakt lub poprzez zakładkę .Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Podczas spotkań, a następnie analizy przedwdrożeniowej ustalane są wszelkie szczegóły, które zapewniają bezproblemowe wdrożenie. Całość wdrożenia przebiega w stałym kontakcie z Klientem, dzięki czemu na bieżąco można doprecyzować każdy z etapów działania.