• System finansowo księgowy

  Data publikacji: 10 marca 2019

  System finansowo księgowy
  [Głosów: 1   Average: 5/5]

  System finansowo księgowy to kręgosłup każdej spółki. W oparciu o jego funkcje możemy nie tylko spełnić obowiązki podatkowe narzucane przez ustawodawców, ale również zbierać, przetwarzać i analizować kluczowe dane finansowe spółki, a następnie przekuwać je w podstawę do podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Przeczytaj ten wpis, aby dowiedzieć się do czego służą systemy finansowo księgowe i jak ich używać, aby uzyskać maksimum korzyści z wdrożenia.

  System finansowo-księgowy

  Oprogramowanie zwane systemem finansowo-księgowym nazywamy systemy ERP, które wyposażone są w moduł pozwalający na prowadzenie księgowości, zarówno w formie księgi handlowej jak i księgi przychodów i rozchodów. Dodatkowo systemy te muszą umożliwiać wykonywanie wszystkich czynności podatkowych takich jak prowadzenie zapisów kasowych czy wystawianie dokumentów sprzedażowych i rejestracja dokumentów zakupowych i kosztowych. Przykładami systemów finansowo-księgowych z naszego podwórka są rozwiązania krakowskiej firmy COMARCH: COMARCH ERP XL i COMARCH ERP Optima.

  System finansowo-księgowy tego producenta to gwarancja stabilnej pracy, potwierdzona przez tysiące zadowolonych użytkowników na terenie całego kraju i w ramach niemal każdej, nawet niszowej, branży. Menadżerowie z całej polski wybierają narzędzia finansowo – księgowe nie tylko aby rozliczać się z fiskusem, ale też, aby planować i realizować budżety finansowe oraz śledzić i prognozować cashflow przedsiębiorstwa.

  Zapytaj o system Finansowo Księgowy

  System FK i jego funkcje

  Podstawowe funkcje dobrego Systemu FK to między innymi:

  Tworzenie wielopoziomowych planów i grup kont (pełna księgowość)

  Generowanie zestawień obrotów i sald dla dowolnych okresów

  Tworzenie schematów automatycznego księgowania

   Automatyczne tworzenie wydruków takich jak VAT i PIT oraz integracja z e-Deklaracjami

  Integracja z modułem kadrowym i automatyzacja procesów z pogranicza księgowości i zarządzania zasobami ludzkimi, np. księgowanie listy płac

  Integracja z modułem zarządzania środkami trwałymi

  Obsługa księgowań walutowych

  Tworzenie i wysyłanie plików JPK, a w szczególności JPK_VAT

  Należy wybrać taki System FK, aby dawał on jak najwięcej korzyści dodanych. Najczęściej polegają one na funkcjach systemu, które automatyzują monotonne czynności lub pozwalają na prezentowanie danych, które nie są dostępne wprost w podstawowych modułach jakie otrzymujemy wraz z Systemem FK. Plusem jest również, jeżeli w skład pakietu systemu ERP, w który wchodzą narzędzia finansowo – księgowe, znajduje się również rozwiązanie obsługujące elektroniczny obieg dokumentów.

  Alternatywnie, można wdrożyć osoby system służący do zarządzania obiegiem dokumentacji w firmie i zintegrować go z systemem ERP. Najczęściej wybieranym procesem, który obsługiwany jest przez system do obiegu dokumentów jest obieg faktur kosztowych, który kończy się automatycznym przeniesieniem danych do zintegrowanego systemu finansowo – księgowego.

  Finanse Księgowość – jaki powinien być system

  Finanse i księgowość – system do ich obsługi powinien być niezawodny i dostarczać jak najwięcej korzyści jego użytkownikom. Z punktu widzenia księgowej powinien być prosty w obsłudze i automatyzować codzienne, żmudne czynności związane z wprowadzaniem danych i księgowaniem zdarzeń podatkowych. Z punktu widzenia menadżera lub właściciela firmy, finanse księgowość system to skarbnica danych związanych z danymi finansowymi o firmie, w tym najczęściej budżetach działów i projektów, w oparciu o plany kont oraz przepływach gotówkowych – bieżących i prognozowanych.

  Oprogramowanie ERP to potężne narzędzie, jeżeli zostanie wdrożone w odpowiedni sposób. Należy więc wybrać firmę wdrożeniową, która w małym palcu ma finanse księgowość. System taki jak ERP Optima czy ERP XL sprawi, że twoje przedsiębiorstwo będzie w stanie w sposób szczegółowy śledzić koszty i przychody oraz przepływy pieniężne, zaś automatyzacja codziennych czynności to oszczędność czasu dla księgowej, której czas jest niezwykle cenny i może zostać spożytkowany w lepszy sposób.

  Zapytaj o system

  Chcesz wiedzieć więcej o rozwiązaniach? Nasi specjaliści są do dyspozycji. Skontaktuj się poprzez zakładkę kontakt, zadzwoń 32 263 00 00 lub wypełnij poniższy formularz.

  Zapytaj o system Finansowo Księgowy