• System magazynowy, który usprawni Twoją pracę. Poznaj WMS Magazynier

  Data publikacji: 24 marca 2018

  System magazynowy WMS dostępny w ofercie firmy Connecto
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Czy można zautomatyzować i przyśpieszyć procesy magazynowe? W jaki sposób kontrolować swoje towary? I wreszcie jak w pełni zarządzać oraz kontrolować swoich pracowników? Odpowiedź na te pytania daje WMS magazynier, czyli system usprawniający pracę na magazynie.

  System magazynowy – definicja

  System magazynowy, a właściwie Magazynowy System Informatyczny (Warehouse Management System – WMS) wykorzystywany jest do koordynowania pracy na magazynie. Rozwiązanie ułatwia działania operatorów logistycznych, którzy każdego dnia w magazynach czy terminalach obsługują duże ilości zróżnicowanych przesyłek. Paczki te są od różnych nadawców i muszą trafić do wielu odbiorców, a system jest dla nich “nawigacją” niwelującą wszelkiego rodzaju pomyłki.

  Sam WMS wspiera działania systemów zarządzających, np. system ERP wykorzystywany w produkcji. Jego zastosowanie umożliwia sprawną wymianę danych pomiędzy dwoma rozwiązaniami. To zaś wpływa na automatyzację pracy i szybkie wyszukiwaniu przedmiotów znajdujących się w danym miejscu na magazynie.

  System Magazynowy WMS 2016.0

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA WMS MAGAZYNIER

  Jakie korzyści daje system magazynowy wms?

  Po pierwsze to poprawienie funkcjonalności związanej z przyjęciem towaru. Dzięki systemowi WMS magazynier mamy możliwość przyjęć według awizo, a ponadto jesteśmy w stanie wykorzystywać kody dostawców oraz drukować własne oznakowania.

  Transport towaru też staje się łatwiejszy. Wybierając zlecenie związane z transportem – system skanuje punkty brzegowe (skanerem umieszczonym w terminalu lub skanerem ręcznym).

  Nie ma też problemu składowaniem towaru, bowiem do każdego miejsca w magazynie zostają przyporządkowane koordynaty określające położenie punktu względem ustalonego układu współrzędnych. Każde miejsce zawiera etykietę z kodem kreskowym, który powiązany jest z konkretnym miejscem magazynowym w systemie.

  Usprawnione jest wydawanie towaru, gdzie przed pobraniem towaru z magazynu konieczne jest odebranie z systemu awiza opisującego, co ma zostać wydane z magazynu. W systemie zawarta jest też inwentaryzacja podzielona na inwentaryzację wstępną oraz okresową.

  System magazynowy posiada zaawansowane funkcje

   

  System magazynowy – darmowy czy płatny?

  Ilu ludzi, tyle opinii. Warto jednak pamiętać o tym, że darmowy program nie posiada wszystkich funkcji, które są niezbędne. A nawet, jeśli będzie zawierał interesujące nas funkcję, to po kilkunastu dniach użytkowania i tak będziemy zmuszeni wykupić pełną wersję oprogramowania.

  Dlatego wielu ludzi przy wyborze oprogramowania WMS nie korzysta z wersji demo tylko od razu decyduje się na spotkanie z przedstawicielem firmy oferującej system i szuka najbardziej korzystnego rozwiązania.

   

  Program do magazynów

  Programu do magazynów używa większość firm w Polsce, która posiada rozwiązania klasy ERP. Wynika to z faktu, że program do magazynów wchodzi w skład rozwiązań do zarządzania firmą typu ERP. Za pomocą tego typu systemu, firma może zarządzać stanami magazynowymi na wszystkich realnych i wirtualnych magazynach.

  Jednak nie wszystkie programy do magazynów są sobie równe. Wybierając oprogramowanie tego typu warto zwrócić na dodatkowe funkcje, takie jak: obsługa kodów kreskowych i kodów QR, tryb skanowania za pomocą skanera kodów kreskowych i QR, integracja z kolektorami danych, tworzenie magazynów wielopoziomowych (drzewo magazynów), tworzenie wirtualnych magazynów pomocniczych (np. aby grupować towary wg. Producenta), możliwość dodawania cech do produktu (np. rozmiar, waga, itp.) dostępność różnych algorytmów ściągania towaru ze stanu w oparciu o partie (FIFO, FILO itp.)

  Dlaczego zdecydować się na system do magazynów?

  Warto wdrożyć system do magazynów, aby lepiej panować nad procesem sprzedażowym w firmie. Wciąż istnieją przedsiębiorstwa, które pilnują swojego towaru za pomocą arkuszy kalkulacyjnych lub co gorsza zeszytów. Sprawia to, że są one bardzo podatne na popełnianie błędów, a w razie kontroli urzędniczej nie posiadają żadnych realnych zapisków pokazujących ruch towaru na magazynie. Bez systemu do magazynów ciężko będzie wykonać inwentaryzację towarów. Zdecyduj się wiec na zakup systemu do zarządzania magazynami, aby otrzymać wszystkie korzyści i wartości dodane z tego wynikające.

  Wybierz taki system do magazynów, aby zautomatyzować wszystkie powtarzalne i proste czynności. Narzędzia tego typu od krakowskiego producenta COMARCH wchodzą w skład większego, zintegrowanego systemu, który potrafi przetwarzać raz wprowadzone dane w taki sposób, aby nie trzeba ich było wprowadzać ponownie w innych obszarach narzędzia.

  Moduł magazynowy jest tam w pełni połączony z modułem do wystawiania faktur i modułem księgowym. Dzięki temu po wystawieniu faktury, komputer automatycznie stworzy i połączy z nią dokument wydania zewnętrznego (WZ) oraz przygotuje odpowiedni wpis w module księgowym, oraz kasowo-bankowym.

  Wybierz system magazynowy od firmy, która posiada odpowiednie kompetencje we wdrażaniu tego typu rozwiązań. Firma Connecto zajmuje się wdrożeniami systemów magazynowych, które są idealnie dopasowane do potrzeb klienta i jego procesów biznesowych. W ofercie, obok narzędzi posiadających wbudowany system magazynowy, Connecto oferuje elektroniczny obieg dokumentów, który dzięki dużej otwartości na integracje, może być połączony między innymi z systemem magazynowym.

  System magazynowy WMS – podsumowanie

  To rozwiązanie dla pracowników, którzy za pomocą urządzeń (np. kolektor danych) mogą wykonywać swoje obowiązki w postaci:
  realizowania dyspozycji poprzez przyjęcie, wydanie i zlokalizowanie towaru
  przeprowadzania inwentaryzacji
  bieżący dostęp do listy towarów
  wykonywania działań dla całego magazynu z poziomu jednego programu

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA WMS MAGAZYNIER

  Najwyższą klasą systemów magazynowych jest system WMS, czyli Warehouse Magagement System, potocznie zwany systemem do zarządzania magazynem wysokiego składowania. Oprogramowanie tego typu umożliwia zapanowanie nad środowiskiem magazynowym w dużych firmach, w których towar składowany jest w wielu lokalizacjach będących dużymi, skomplikowanymi magazynami.

  Firmy wybierają systemy WMS, aby usprawnić proces kompletacji zamówień, w momencie, gdy produkty z jednego zamówienia mogą znajdować się w różnych, nie zawsze oczywistych miejscach. System WMS wspiera również optymalne rozkładanie towarów na półkach w oparciu o skomplikowane algorytmy.