• CDN XL

  Data publikacji: 16 maja 2019

  Comarch CDN XL
  [Głosów: 3   Average: 5/5]

  CDN XL to nazwa potocznie używana w kontekście oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem COMARCH ERP XL. System ten od lat rozwijany jest przez specjalistów IT we współpracy z menadżerami polskich i zagranicznych firm. Efektem ich wspólnych wysiłków jest jedna z najbardziej popularnych w segmencie średnich i dużych firm platform klasy ERP w Polsce.

  Jako nowoczesne rozwiązanie do zarządzania cechuje się budową modułową i dużymi możliwościami w zakresie konfiguracji i personalizacji, co przekłada się na skalowalność czyli możliwość rozrastania się systemu IT razem ze wzrostem zatrudnienia, obrotów i wymagań w przedsiębiorstwie. Na czas pisania tego artykułu, z systemu CDN XL korzysta przeszło 5000 firm z całej Polski reprezentujących najróżniejsze branże i sektory.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  System dostępny jest zarówno w klasycznym modelu on-premise jak i jako usługa w chmurze (SaaS – Software as a Service). Bogata funkcjonalność rozwiązania i ogromne doświadczenie producenta i partnerów wdrażających sprawiają, że jest to jeden z najbardziej popularnych systemów w swoim segmencie.

  1. Program CDN XL
  2. Comarch CDN XL
  3. CDN XL – moduły
  4. Demo CDN XL

  Program CDN XL

  Program CDN XL (obecnie Comarch ERP XL) to oprogramowanie ERP o strukturze modułowej. Oznacza to, że funkcjonalności programu CDN XL podzielone są na poszczególne moduły czerpiące informacje z jednej wspólnej bazy danych. Oznacza to, że jeżeli jeden pracownik działa w module handlowym, a inny w module księgowym, to dane raz wprowadzone do systemu widoczne są we wszystkich modułach z nich korzystających jednocześnie, a faktura wystawiona przez handlowca widoczna jest od razu przez służby księgowe. Najważniejsze moduły w programie CDN XL to między innymi:

  Produkcja – zestaw funkcjonalności pozwalający na prowadzenie każdego rodzaju produkcji – seryjnej i jednostkowej, dyskretnej lub procesowej. Moduł produkcja w programie CDN XL jest jednym z najczęściej wybieranym, ponieważ system ten popularny jest pośród firm produkcyjnych.

   

  Handel i dystrybucja – to znacznie więcej niż tylko wystawianie faktur. W programie CDN XL zawarte są wszystkie narzędzia, które pozwolą na sprawne zarządzanie i automatyzację zarówno procesów zakupowych jak i sprzedażowych.

   

  Gospodarka magazynowa – wsparcie dla magazynów rozproszonych, oraz magazynów wysokiego składowania. Ułatwia codzienną pracę magazyniera dzięki rozwiązaniom WMS i integracji z kolektorami danych do pracy z dala od komputera, np. podczas kompletacji zamówienia czy inwentaryzacji.

   

  Finanse i księgowość – potężny moduł finansowo – księgowy wspiera grupy kapitałowe o złożonych strukturach i zależnościach. Mimo iż program CDN XL kojarzony jest z firmami produkcyjnymi, często wybierany jest on przez księgowych i dyrektorów finansowych dużych spółek ze względu na bogatą funkcjonalność związanych z finansami, oraz doskonałą wydajnością przy dużych obciążeniach danymi.

  Comarch CDN XL

  Firmy decydują się na wdrożenie oprogramowania Comarch CDN XL ze względu na ogromną ilość funkcjonalności przeznaczonych dla średnich i dużych firm prowadzonych w polskich realiach biznesowych. System Comarch CDN XL rozwijany jest od wielu lat, a producent zawsze dba o to aby wszystkie jego elementy były zgodne ze wszystkimi zmianami w prawodawstwie.

  Lata doświadczeń producenta firmy CDN, a następnie Comarch, we współpracy z firmami wdrożeniowymi takimi jak Grupa Connecto z Sosnowca zaowocowały dojrzałym rozwiązaniem doskonale dopasowanym do potrzeb i wymagań nowoczesnej polskiej firmy.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  CDN XL – moduły

  Omówmy raz jeszcze najważniejsze elementy systemu CDN XL – moduły wchodzące w jego skład to oprócz wymienionych wcześniej modułów produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych, magazynowych i finansowo – księgowych, to również:
  Kadry – doskonały system do zarządzania zasobami ludzkimi, czyli HR. Oprogramowanie kadrowe w COMARCH rozwijane jest przez jeden zespół i dostępne zarówno w systemie CDN Optima jak i CDN XL –  moduł jest wspólny dla obydwu systemów.

   

  Serwis i remonty – zarówno firmy produkcyjne jak i usługowe cenią funkcjonalności teog modułu, ponieważ usprawniają one procesy związane z obsługą zgłoszeń serwisowych klienta jak i wewnętrznych procesów związanych z utrzymaniem ruchu.

   

  Obieg dokumentów – pozwala na usystematyzowanie i automatyzację procesów miękkich związanych z obiegiem dokumentacji w firmie w formie cyfrowej np. pisma, faktury czy protokoły.

   

  Analizy i raporty – wszystkie dane zebrane w systemie CDN XL mogą być analizowane za pomocą wykresów i tabel przestawnych w przystępnej i ergonomicznej formie.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  Demo CDN XL

  Jeżeli poszukujesz sprawdzonego i potężnego systemu ERP dla swojej firmy umów się na bezpłatne demo CDN XL. Prezentacja systemu może odbyć się zarówno w siedzibie twojej firmy jak i siedzibie firmy wdrażającej lub za pomocą internetu.

  Demo CDN XL obsługiwane jest przez doświadczonego wdrożeniowca, który w trakcie prezentacji odpowie na wszystkie pytania i zaprezentuje działanie poszczególnych modułów systemu. Uzupełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer 32 263 00 00 albo poprzez zakładkę kontakt.  Skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu.