• Program do zarządzania projektami

  Data publikacji: 25 kwietnia 2019

  Program do zarządzania projektami
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Dla każdego słowo projekt może oznaczać coś innego. W dużym uproszczeniem projektu jest każdy mniej lub bardziej ustrukturyzowany zestaw czynności, danych i obiektów, które są ze sobą w pewien sposób powiązane i powstały aby osiągnąć pewien cel lub uzyskać odpowiedni rezultat. Świetnym wsparciem podejścia projektowego jest wdrożenie programu do zarządzania projektami.

  Dla firm budowlanych, projektem może być każda budowa. Dla firm informatycznych – każde wdrożenie. Firmy handlowe mogą traktować podpisane umowy lub zamówienia jako projekty. Niezależnie od tego czym jest dla nas projekt, nasza firma z pewnością zyska wiele korzyści wdrażając program do zarządzania projektami. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się dlaczego warto zainteresować się programami do zarządzania projektami.

  >>> Czytaj więcej o systemie do zarządzania projektami <<<

  1. Program do zarządzania projektami
  2. Zarządzanie projektami – co powinien zawierać program
  3. Prezentacja programu do zarządzania projektami

  Program do zarządzania projektami

  Firmy wyszukają w internecie frazy program do zarządzania projektami ponieważ poszukują kompleksowego rozwiązania do zarządzania przedsięwzięciami w organizacji. Jednym z najczęściej wdrażanych programów do zarządzania projektami jest wersja dla firm budowlanych.

  Nowoczesne programy do zarządzania projektami takie jak Connecto DMS pozwalają na samodzielne zdefiniowanie czym jest projekt, jakie są jego składowe, cele i etapy. W przypadku rzeczonych firm budowlanych najczęściej są to wszelkie informacje związane z prowadzonymi inwestycjami, nieraz od momentu zarejestrowania zapytania przychodzącego od inwestora, aż po odbiory zakończonych prac.

  Zapytaj o program do zarządzania projektami

  Również firmy handlowe chętnie sięgają po rozwiązania z zakresu zarządzania projektami. W kontekście tych firm, projektem jest dostarczanie towarów lub usług zgodnie z podpisaną umową lub zamówieniem. Takie programy do zarządzania projektami wykorzystują często firmy usługowe, które w ramach kartoteki projektu rejestrują zadania do wykonania, warunki handlowe świadczenia usług czy harmonogram prac.

  Zarządzanie projektami – co powinien zawierać program

  Wpisując w przeglądarkę pojęcie zarządzanie projektami – co powinien zawierać program znajdziemy wiele odpowiedzi, wynika to z faktu, że oprogramowanie do zarządzania projektami to bardzo szerokie pojęcie. Jeżeli spytacie nas, czym jest zarządzanie projektami i co powinien zawierać program do ich obsługi odpowiemy, że niezależnie od branży, podstawowe funkcjonalności to:

  Rejestracja i zlecanie zadań – funkcjonalność z pogranicza systemów CRM, która pozwala na śledzenie postępów w projekcie w ujęciu zadaniowym;

  Kalendarze i spotkania – każdy użytkownik czy grupa projektowa, oraz zasób powinien posiadać starannie prowadzony kalendarz z najważniejszymi wydarzeniami, spotkaniami czy rezerwacjami zasobów projektowych;

  Harmonogramy Gantta – pozwala na przedstawienie w rozbiciu czasowym planowanych i realnych terminów wykonania poszczególnych etapów projektu;

  Budżety i harmonogramy finansowe – dzięki nim menadżer projektu może na bieżąco śledzić zaangażowanie finansowe oraz planowane i realne koszty i przychody w danym czasookresie;

  Elektroniczny obieg dokumentów – wszystkie dokumenty, zarówno te papierowe jak i elektroniczne związane z projektem powinny być widoczne bezpośrednio z jego poziomu;

  Wbudowany czat – z możliwością tworzenia osobnych pokojów rozmów dla każdego projektu z osobna;

  Narzędzie do raportowania – inaczej moduł Business Intelligence (BI) pozwalający na tworzenie raportów i prognoz w oparciu o zebrane w bazie danych informacje.

  Prezentacja programu do zarządzania projektami

  Jeżeli Twoja organizacja odczuwa co raz większe problemy z realizacją codziennych zadań, być może warto zastanowić się nad zastosowaniem podejścia projektowego. Prezentacja programu do zarządzania projektami jest całkowicie darmowa. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem telefonu 32 263 00 00 lub poprzez zakładkę kontakt. Warto zdecydować się na ten krok i zamówić prezentację programu do zarządzania projektami aby poznać sekret sukcesu setek firm z całej Polski.

  Zapytaj o program do zarządzania projektami