• Co zyskamy wybierając odpowiedni program kadrowo płacowy?

  Data publikacji: 7 kwietnia 2020

  Program kadrowo płacowy
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  8W jaki sposób wspomagać obsługę kadrowo płacową w firmie? Jak kontrolować sprawy zespołu, który składa się często nawet z kilku tysięcy pracowników? Czy można wykonać kilka procesów jednocześnie oszczędzając czas? Teraz już tak, wystarczy wybrać właściwy program kadrowo płacowy.

  3. Naliczenia płac
  4. Program do kadr i płac

  Jakie zalety posiada program kadrowo płacowy

  Rozwiązaniem usprawniającym procesy kadrowo – płacowych jest systemem ERP. Wyróżnia go pełna automatyzacja, co znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Wybierając program kadrowo płacowy otrzymamy możliwość ewidencjonowania pracowników oraz odnotujemy przebieg ich zatrudnienia. Rozliczymy wpłaty uwzględniające czas pracy, nieobecność, dodatki i wynagrodzenie. Ponadto przydatną funkcją okazuje się struktura organizacyjna, dzięki której przypiszemy ludzi do konkretnych działów. Program daje też możliwość obsługi kadrowo – płacowej dla osób zatrudnionych na kilku etatach.

  Program kadrowo płacowy dostępny w ofercie Connecto

   

  Kadry i płace pod kontrolą

  prowadzić ewidencję pracowników
  rozliczać wypłaty, uwzględniając: czas pracy, nieobecność, dodatki, akordy
  importować danych kadrowych pracowników
  rozliczać nieobecność i drukując podstawy obliczeniowe dla urlopów, chorób, czy ekwiwalentów za urlop.
  kontrolować wykorzystanie limitów nieobecności przez pracownika

  Program kadrowo płacowy pozwoli też archiwizować wybrane formularze kadrowe i wypłaty za wskazany okres. Rozliczanie umów i czas pracy oraz wypłaty dla pracowników (tych na etacie i tych zatrudnionych tymczasowo). Sporządzasz deklaracje i wydruki wraz z załącznikami.

  W ofercie posiadamy także moduł Kadry i Płace Plus, który posiada dodatkowe funkcje:
  powiązanie listy płac z konkretnym działem
  przyporządkowanie pracownika do danego wydziału
  okresowe i automatyczne naliczanie wynagrodzeń dla pracowników, którzy w celach służbowych przebywają za granicą.
  obsługa kas zapomogowo – pożyczkowych

  To także rozliczanie nadgodzin w okresie rozliczeniowym (dłużej niż 1 miesiąc) i ewidencja odbioru czasu wolnego za nadgodziny. Moduł daje możliwość importu informacji o przepracowanym czasie przy pomocy czytników oraz odnotowanie w kalendarzu obecności pracownika do sześciu wejść/wyjść w ciągu jednej doby.

  Program kadrowo – płacowy służy do wspomagania organizacji w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz do rozliczania wypłat i dodatków za wykonaną pracę. Poszukując programu kadrowo – płacowego należy zwrócić uwagę na następujące funkcjonalności:

  Tworzenie akt pracowniczych w formie elektronicznej teczki dokumentów
  Zarządzanie limitami urlopów wypoczynkowych, zwłaszcza w kontekście osób podejmujących zatrudnienie na umowę o pracę po raz pierwszy lub pracowników tymczasowych.
  Pilnowanie limitu 182 lub 270 dni zwolnienia chorobowego w zakresie odpowiedniego okresu zasiłkowego
  Możliwość importowania i eksportowania danych kadrowych, danych o umowach cywilnoprawnych, danych związanych z planem pracy czy czasem przepracowanym i nieobecnościami
  Automatyczna generacja wydruków Z-3 (zaświadczenia płatnika składek) wraz z automatycznym wyliczaniem okresów dla składników miesięcznych oraz okresowych
  Ewidencjonowanie pracowników firmy i możliwość odnotowywania przebiegu jego zatrudnienia

  Zapytaj o program kadrowo płacowy

  Naliczenia płac

  Dla laika temat naliczenia płac wydaje się prosty i oczywisty. Jednak czy naliczenia płac rzeczywiście są takie łatwe? Wybierając odpowiedni system ERP, który zajmuje się naliczaniem płac możemy osiągnąć dużą wydajność w tym aspekcie i sprawić, że nawet najbardziej skomplikowane przypadki zostaną poprawnie przeliczone przez system, przelew wyjdzie na czas, oraz lista płac zostanie poprawnie zaksięgowana.

  Oprogramowanie kadrowo-płacowe takie jak moduł kadry systemu Comarch ERP Optima to jeden z najlepszych systemów tego typu. Wykorzystywany jest również jako moduł kadrowy do systemu Comarch ERP XL, a wiele firm stosuje go niezależnie od swojego programu ERP, ponieważ jest on tak dobry i doskonale odpowiada polskim realiom i prawodawstwu. Dobry system kadrowy powinien być również nastawiono na integracje z zewnętrznymi systemami, na przykład elektroniczny obieg dokumentów lub system CRM.

  System do naliczania płac od COMARCH doskonale współpracuje z systemem Connecto DMS. Dane o pracownikach mogą być przekazywane do zintegrowanego systemu, który zwrotnie może przesyłać informacje o obecnościach, czasie pracy, specjalnych dodatkach i premiach. W oparciu o te dane może zostać wygenerowana lista płac dla nawet najbardziej wymagających przedsiębiorstw, w których zwykły system do urlopów i płac nie jest w stanie wyliczyć danych dla każdego możliwego przypadku.

  Rozliczenia kadrowe

  Rozliczenia kadrowe spędzają sen z oczu menadżerom dużych firm. Kodeks pracy jest stanowczy i surowy. Wypłaty zawsze muszą zostać wysłane na czas i wyliczone zgodnie z ustalaniami z umowy, oraz prawem pracy. Wszelkie rozliczenia kadrowe prowadzone w systemie muszą być dokładne, a w wielu przypadkach jest to ciężkie do osiągnięcia, jeżeli narzędzie, na którym pracujemy nie jest przystosowane do polskiego prawa pracy.

  Aby nie popełnić błędów w czasie rozliczeń kadrowych, należy wybrać taki system informatyczny, który będzie w stanie obliczyć pensje zgodnie ze wszystkimi ustaleniami, oraz zautomatyzować pracę działu kadrowego. Wszystkie powtarzalne czynności takie jak tworzenie i wysyłanie druków (np. zaświadczenia płatnika składek Z-3 ) powinno zająć kilka sekund.

  Program do kadr i płac

  Jeżeli Twoja organizacja zainteresowana jest programem do kadr i płac umów się na bezpłatną prezentacje systemu za pomocą formularza kontaktowego w tym artykule. Warto spotkać się ze specjalistami, którzy wdrażają na co dzień programy do kard i płac w firmach w całej Polsce i doskonale znają wszystkie niuanse tego tematu. Aby prezentacja systemu była jak najbardziej pomocna i miarodajna w procesie decyzyjnym, przygotuj listę problemów, które chcesz wyeliminować wdrażając nowy program do kadr i płac. Co obecnie sprawia problem? Co w ogóle jest niemożliwe? Co można by usprawnić?

  Zapytaj o program kadrowo płacowy

  Masz pytania? Nie wiesz jak dobrać system do potrzeb Twojej firmy? Zadzwoń do nas 32 263 00 00 lub wyślij maila na [email protected] lub wybierz zakładkę kontakt. Nasi specjaliści skontkatują się z Tobą tak szybko jak to możliwe.