• System Business Intelligence

  Data publikacji: 15 maja 2018

  Business Intelligence w systemie Connecto DMS
  [Głosów:3    Średnia:4.7/5]

  Posiadając informacje o sprzedaży, nowej ofercie, czy decyzjach klientów stworzymy raporty, które mogą mieć znaczący wpływ na działanie przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie uporządkowanie danych, a te często zapisywane są wyłącznie w arkuszach Excela, przez co wpisy zaczynają się mieszać, gubić w kolumnach i trzeba szukać alternatywy. W takim momencie całą sytuację ratuje system Business Intelligence – narzędzie służące do tworzenia raportów oraz analiz w oparciu o informacje wprowadzone do systemu.

   

  POBIERZ DEMO SYSTEMU BUSINESS INTELLIGENCE

   

  Business Intelligence – definicja

  System ten nazywany jest również analityką biznesową ma bardzo szerokie znaczenie. Najprościej mówiąc, jest to proces przetworzenia danych o firmie i działaniach, którego odpowiednie wykorzystanie zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa. BI gromadzi wszystkie dane z różnych systemów informatycznych w jednym miejscu.

  Business Intelligence i jego zalety
  fot. BI i jego zalety

  Narzędzia Business Intelligence

  Tyle z definicji, a co z praktyką? BI to odpowiednie rozwiązanie dla właścicieli i osób zarządzających firmą. Dostarcza informacji niezbędnych do tego, by monitorować sytuację przedsiębiorstwa i sprawnie podejmować trafne decyzje. Dzięki dokładnemu porównywaniu danych nie musimy długo czekać na powstające raporty, co zwiększa efektywność i szybkość działania. Ponadto pozwala na dotarcie do konkretnych informacji z różnych źródeł za pomocą kilku przycisków.

  Business Intelligence screen systemu
  fot. przykładowy schemat działania systemu

  System tworzony od podstaw

  Popularny “BI” tworzony jest od podstaw dla konkretnego klienta. Na jego funkcje oraz wygląd wpływa zarówno specyfika działania przedsiębiorstwa, jak i liczba stanowisk. Klient podczas analizy przedwdrożeniowej ustala wspólnie ze specjalistami IT, co powinno się znaleźć w systemie, a z czego zrezygnować. Dzięki temu klient płaci wyłącznie za niezbędne funkcjonalności, bez problemu operuje narzędziem, a sama cena wdrożenia rozwiązania maleje.

  Co dają analizy i raporty?

  Dzięki analizom i raportom uzyskamy informacje dotyczące wszystkich firmowych działań. To między innymi możliwość określenia kosztów, wysokości sprzedaży, czy skuteczności dystrybucji w danym okresie. Użytkownik może samodzielnie zmienić każdy raport/analizę w zależności od potrzeb i zaprezentować go w postaci tabeli albo wykresu o dowolnych typach i kształtach.

   

  Dla kogo jest BI?

  Z rozwiązania korzystają setki firm, niezależnie od branży, w jakich działają.

  Business Intelligence wykorzystywany w handlu

  Handel i dystrybucja
  analizowanie wyników sprzedaży
  realizowanie planu sprzedaży
  analiza marketingowa

   

  Usługi i serwisBusiness Intelligence dla serwisu
  analizowanie zleceń serwisów (w danym okresie, wartości, produkty)
  kto był odpowiedzialny za dane zlecenie
  koszt związany ze zleceniami

   

  Business Intelligence w zakładzie produkcyjnym

  Zakłady produkcyjne
  analiza kosztów produkcji
  kontrola jakości i wydajności
  analiza wydajności maszyn

   

  Budownictwo i deweloperzyBusiness Intelligence dla budownictwa
  kontrolowanie zakładanego budżetu
  monitorowanie postępu prac
  informacje dotyczące kosztów na danej budowie

   

  Business Intelligence w branży projektowej

  Projekt i realizacja inwestycji
  stałe monitorowanie efektów projektu
  analizowanie kosztów
  rozliczanie danego projektu i jego etapów

   

   

  System integruje się z systemem ERP oraz z elektronicznym obiegiem dokumentów, CRM i zarządzaniem projektami z oferty Connecto DMS. Pobierz demo systemu albo umów się na prezentację i poznaj jego zalety na żywo!

  Firma (wymagane)

  NIP (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość.

  Uprzejmie informujemy, że:
  a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
  b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
  c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
  d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
  e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
  f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.