• System Business Intelligence

  Data publikacji: 6 kwietnia 2020

  Business Intelligence w systemie Connecto DMS
  [Głosów: 3   Average: 5/5]

  Posiadając informacje o sprzedaży, nowej ofercie, czy decyzjach klientów stworzymy raporty, które mogą mieć znaczący wpływ na działanie przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważne jest uporządkowanie danych, które zapisywane są wyłącznie w arkuszach Excela. Prawie zawsze przez to wpisy zaczynają się mieszać, gubić w kolumnach i trzeba szukać alternatywy. W takim momencie całą sytuację ratuje system Business Intelligence, czyli narzędzie służące do tworzenia raportów oraz analiz w oparciu o informacje wprowadzone do systemu.

   

  POBIERZ DEMO SYSTEMU BUSINESS INTELLIGENCE

   

  Business Intelligence – definicja

  System ten nazywany jest również analityką biznesową ma bardzo szerokie znaczenie. Najprościej mówiąc, jest to proces przetworzenia danych o firmie i działaniach, którego odpowiednie wykorzystanie zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa. BI gromadzi wszystkie dane z różnych systemów informatycznych w jednym miejscu, dlatego możliwe jest dojście do konkretnych informacji w kilka minut.

  Business Intelligence i jego zalety
  fot. BI i jego zalety

  Narzędzia Business Intelligence

  Tyle z definicji, a co z praktyką? BI to odpowiednie rozwiązanie dla właścicieli i osób zarządzających firmą, ponieważ dostarcza informacji niezbędnych do tego, by monitorować sytuację przedsiębiorstwa i sprawnie podejmować trafne decyzje. Dzięki dokładnemu porównywaniu danych nie musimy długo czekać na powstające raporty, co zwiększa efektywność i szybkość działania. Ponadto pozwala na dotarcie do konkretnych informacji z różnych źródeł za pomocą kilku przycisków.

  Business Intelligence screen systemu
  fot. przykładowy schemat działania systemu

  System tworzony od podstaw

  Należy podkreślić, że popularny “BI” tworzony jest od podstaw dla konkretnego klienta. Z tego względu na jego funkcje oraz wygląd wpływa zarówno specyfika działania przedsiębiorstwa, jak i liczba stanowisk. Klient podczas analizy przedwdrożeniowej ustala wspólnie ze specjalistami IT, co powinno się znaleźć w systemie, a z czego należy zrezygnować. Dzięki temu klient płaci wyłącznie za niezbędne funkcjonalności, a ponadto bez problemu operuje narzędziem. Warto wspomnieć również, że sama cena wdrożenia rozwiązania maleje.

  Co dają analizy i raporty?

  Dzięki analizom i raportom uzyskamy informacje dotyczące wszystkich firmowych działań. Dlatego, że system daje między innymi możliwość określenia kosztów, wysokości sprzedaży, czy skuteczności dystrybucji w danym okresie. Użytkownik może samodzielnie zmienić każdy raport/analizę w zależności od potrzeb i zaprezentować go w postaci tabeli albo wykresu o dowolnych typach i kształtach. To z pewnością ułatwi podejmowanie kolejnych decyzji w przedsiębiorstwie.

   

  Dla kogo jest BI?

  Z rozwiązania korzystają setki firm, niezależnie od branży, w jakich działają. Wersja systemu dopasowana jest do każdej z nich, ponieważ pojawiają się różne wytyczne.

  Business Intelligence wykorzystywany w handlu

  Handel i dystrybucja
  analizowanie wyników sprzedaży
  realizowanie planu sprzedaży
  analiza marketingowa

   

  Usługi i serwisBusiness Intelligence dla serwisu
  analizowanie zleceń serwisów (w danym okresie, wartości, produkty)
  kto był odpowiedzialny za dane zlecenie
  koszt związany ze zleceniami

   

  Business Intelligence w zakładzie produkcyjnym

  Zakłady produkcyjne
  analiza kosztów produkcji
  kontrola jakości i wydajności
  analiza wydajności maszyn

   

  Budownictwo i deweloperzyBusiness Intelligence dla budownictwa
  kontrolowanie zakładanego budżetu
  monitorowanie postępu prac
  informacje dotyczące kosztów na danej budowie

   

  Business Intelligence w branży projektowej

  Projekt i realizacja inwestycji
  stałe monitorowanie efektów projektu
  analizowanie kosztów
  rozliczanie danego projektu i jego etapów

   

   

  System integruje się z systemem ERP oraz z elektronicznym obiegiem dokumentów, CRM i zarządzaniem projektami z oferty Connecto DMS. Pobierz demo systemu albo umów się na prezentację i poznaj jego zalety na żywo!

  POBIERZ DEMO SYSTEMU BUSINESS INTELLIGENCE