• Fakturowanie prostsze niż myślisz

  Data publikacji: 19 października 2018

  Fakturowanie - stacjonarnie czy online
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Coraz więcej Polaków zakłada firmy, starając się w jak największym stopniu być kowalami własnego losu. Wielu innych niejednokrotnie myślało o dołączeniu do grona przedsiębiorców. Ostatecznie jednak, często nie decydują się na ten krok, bojąc się porażki związanej z utrzymaniem na rynku. A tym, z czym muszą się zmierzyć właściciele firm, jest fakturowanie. Mimo że często przeraża ono niedoświadczonych jeszcze przedsiębiorców, tylko z pozoru wygląda na skomplikowane.

   

  Żeby poradzić sobie z wystawianiem faktur, nie trzeba być znawcą księgowości. Każdy przedsiębiorca może większość związanych z tym procedur po prostu komuś zlecić. Mimo to, warto jednak wiedzieć, na czym polega fakturowanie. Trochę samodzielności, samozaparcia oraz wiedzy umożliwiają bowiem zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA DLA KSIĘGOWOŚCI

  Fakturowanie – definicja

  Zacznijmy jednak od tego, czym jest sama faktura. Otóż mówiąc najprościej, to dokument, który potwierdza sprzedaż towarów bądź wykonanie usług. A proces ich rozliczania to właśnie fakturowanie. Często nasuwa ono skojarzenia związane z nudną i trudną pracą, a także nieustającym wyłapywaniem i poprawianiem błędów. Tymczasem każdy przedsiębiorca może skorzystać ze specjalnych programów, które sprawiają, że wystawianie faktur przestaje być kłopotem.

   

  Ogólne zasady fakturowania

  Zasady, w oparciu o które wystawiane są faktury, zamieszone są w Ustawie o VAT. Znajdziemy tam przede wszystkim informacje dotyczące terminów, w jakich faktury powinny być wystawiane. Różnią się one od siebie m.in. rodzajem świadczonych usług. Co istotne, mogą być również uzależnione od urlopu czy choroby.

  Program do faktur

  Żeby uniknąć niepotrzebnej papierologii, warto również wiedzieć na czym polega fakturowanie przez internet. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy cenią sobie mobilność. Księgowość można bowiem prowadzić z dowolnego miejsca na ziemi. Warunek jest jeden – trzeba posiadać dostęp do Internetu. Później wystarczy już tylko znaleźć odpowiedni dla siebie program do faktur. Jeden z takich systemów jest proponowany pod adresem https://www.connecto.pl/erp/ksiegowosc/ i pełni odpowiada wymaganiom użytkowników. Co najważniejsze, gwarantuje on szybsze i zarazem wygodniejsze wystawianie faktur.

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA DLA KSIĘGOWOŚCI