• Moduły ERP – poznaj te najbardziej popularne

  Data publikacji: 22 października 2018

  Moduły ERP - poznaj te najbardziej popularne
  [Głosów:1    Średnia:5/5]

  Pierwsze aplikacje wspierające pracę przedsiębiorstw datujemy na lata 60. ubiegłego stulecia. Pojawiły się wówczas systemy wspierające zarządzanie zapasami firmy (IC, ang. Inventory Control, pol. Kontrola Zapasów). Z czasem funkcjonalności programów tego typu ewaluowały w narzędzia MRP, które pozwalały na planowanie zasobów i zapotrzebowania materiałowego.

  Kolejnym krokiem na drodze rozwoju jest powstanie pierwszych systemów ERP, które z założenia skupiać miały w sobie wszystkie procesy biznesowe przedsiębiorstwa. Jednak dopiero po latach ciągłych zmian doszliśmy momentu, gdzie zaczynamy mówić powoli o ERP 2.0. To synonim zintegrowanych i inteligentnych narzędzi do zarządzania firmą.

  Grupa Connecto od lat, wspólnie z krakowskim gigantem IT – firmą Comarch, wdraża najnowocześniejsze rozwiązania tej klasy. W tym artykule opowiemy o najważniejszych i najpopularniejszych modułach ERP wybieranych przez polskie przedsiębiorstwa.

  Popularne moduły ERP

  Są takie moduły systemów ERP, które wdrążane są w niemal każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od branży, ponieważ są one wymagane do prowadzenia spółki prawa handlowego. Są to z pewnością moduły:

  Kasowy – pozwala na prowadzenie równolegle wielu rejestrów kasowych

  Księgowy – zarówno mowa tu o Księdze Podatkowej jak i Księdze Handlowej

  Kadrowy – pozwalający na zarządzanie i rozliczanie pracowników

  Sprzedażowy – umożliwiający na wystawianie faktur i dokumentów handlowych

  Każda firma, która nie korzysta z usług biura rachunkowego musi posiadać wyżej wymienione, aby spełnić wymagania prawodawców. Jednak wybierając narzędzia Comarch, w pakiecie otrzymujemy cały zestaw wbudowanych funkcjonalności.

  Zapytaj o system ERP dla Twojej firmy

  Można powiedzieć, że zamieniają koszty na oprogramowanie dla Urzędu Skarbowego w bogatą skarbnicę informacji pozwalającą na sprawne podejmowanie decyzji. Dzięki modułowi księgowemu i kasowemu możesz pilnować budżetu przedsiębiorstwa oraz jego cashflow. Moduł kadrowy przypomni Ci o wygasających uprawnieniach i badaniach twojej załogi.

  Moduły funkcjonalne ERP

  Obok podstawowych modułów opisanych w poprzednim akapicie, bardzo popularne są moduły, które wspierają procesy biznesowe właściwe dla różnych branży:

  Firmy produkcyjne z pewnością wybiorą moduł zamówień i zarządzania produkcją oraz moduł magazynowy z obsługą łańcucha zamówień.

  Przedsiębiorstwa handlowe zainteresowane będą modułami związanymi z szybką sprzedażą hurtową i detaliczną, w tym w kanałach ecommerce dzięki modułowi sprzedaży B2B i sklepowi internetowemu.

  Firmy usługowe często wybierają moduł serwisowy, zaś te o większych potrzebach wspierane są przez Connecto DMS – platformę do zarządzania projektami i dowolnymi procesami biznesowymi.

  To co wyróżnia nowoczesne systemy ERP, to skalowalność. Oznacza to, że decydując się na rozwiązanie, otrzymujemy gwarancję, że będzie ono rosło razem z naszym biznesem i zawsze będzie odpowiadało na jego potrzeby. Odpowiednie wydzielenie modułów i licencjonowanie pozwalają na zakup dojrzałego systemu ERP nawet przez niewielkie, ale ambitne przedsiębiorstwa.

  Konsultanci Connecto regularnie spotykają się z Klientami, którzy na początku naszej współpracy zatrudniali nie więcej niż 5-6 osób. Dzisiaj zatrudnienie przekracza setkę ludzi rozsianych w wielu lokalizacjach. Jedyne co zostaje niezmienne to wspierający ich system Comarch ERP oraz doskonała obsługa merytoryczna specjalistów Grupy Connecto.

  Jak wdrożyć moduły ERP

  Jeżeli zastanawiasz się nad wdrożeniem oprogramowania ERP, ale nie wiesz jakie moduły wybrać? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Nasi eksperci przeprowadzą wstępny wywiad, na podstawie którego przygotują dedykowaną prezentację systemu ERP i jego odpowiednich modułów. Specjaliści Connecto potrafią zintegrować system klasy ERP z innymi rozwiązaniami, np. system DMS. W jego skład wchodzi między innymi archiwizacja dokumentów czy business intelligence.

  Zapytaj o wdrożenie systemu ERP

  Natomiast po spotkaniu zostanie przygotowana szczegółowa wycena zawierająca wszystkie moduły ERP, które potrzebne są do usprawnienia procesów biznesowych w Twojej firmie. Nie zwlekaj, pierwszym krokiem do udanego wdrożenia jest kontakt i rozmowa.