• Narzędzia klasy Business Intelligence w biznesie

  Data publikacji: 27 kwietnia 2020

  Narzędzia klasy Business Intelligence w biznesie
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Informacje o sprzedaży, decyzjach podejmowanych przez klientów czy skutkach wdrożonych strategii są niezwykle cennymi danymi. Gromadząc je w odpowiedni sposób można wyciągnąć wiele przydatnych wniosków. Zwykłe arkusze Excella w pewnym momencie przestają być użyteczne. Wyjaśniamy, dlaczego warto stosować narzędzia klasy Buisness Intelligence w biznesie!

  Uważna analiza raportów z działalności przedsiębiorstwa pozwala lepiej zorganizować jego pracę, a także zaplanować dalszy rozwój. W ten sposób najłatwiej można odkryć wszelkie nieprawidłowości, problemy, ale też możliwości. Do wygenerowania takich raportów służy specjalne oprogramowanie, które robi to szybko, dokładnie i bezbłędnie. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w takie narzędzie!

  1. Czym jest Business Intelligence?
  2. Do czego przydaje się system BI w biznesie?
  3. Zalety wdrożenia systemu Business Intelligence
  4. Zapytaj o prezentację systemu

  Czym jest Business Intelligence?

  Business Intelligence to inaczej analityka biznesowa. Jest to proces informatyzacji przedsiębiorstw, mający na celu podnoszenie ich konkurencyjności. Zakłada gromadzenie danych z różnych systemów informatycznych w jednym miejscu. Dzięki temu dostęp do konkretnych informacji jest znacznie łatwiejszy, a specjalne programy mogą na ich podstawie wygenerować przejrzyste wykresy, analizy i raporty. Można samodzielnie zlecić im zbadanie konkretnego zjawiska czy zależności. W ten sposób wygodnie kontroluje się efektywność firmy.

  Jak więc najprościej wyjaśnić, czym jest Buisness Inteligence? Można uznać, że jest to proces przekształcania danych w informacje, a następnie w wiedzę, która może być wykorzystana do rozwoju przedsiębiorstwa. Większa świadomość tego, jak wygląda sytuacja w firmie, zawsze przynosi wymierne korzyści. Sprawia, że zarządzanie staje się bardziej efektywne.

  Do czego przydaje się system BI w biznesie?

  Monitorowanie sytuacji przedsiębiorstwa to podstawa. W ten sposób można szybko zareagować w razie jakichkolwiek problemów. Nie jest to jednak jedyna zaleta pogłębionej analityki. Do czego przydaje się system BI w biznesie? Przede wszystkim pomaga podejmować świadome decyzje poparte twardymi danymi. Dokładna analiza pozwala uniknąć potencjalnych problemów wynikających z błędnych lub zbyt ryzykownych działań. Dzięki temu można zdynamizować pracę całej firmy, a nawet przyczynić się do jej rozwoju.

  Dawniej przygotowywaniem takich raportów i analiz zajmowali się wykwalifikowani specjaliści. Współcześnie wystarczy profesjonalne oprogramowanie, które nie tylko przechowuje dane, ale też błyskawicznie je grupuje, zestawia ze sobą, porównuje itp. Przy tym jest niezwykle przejrzyste i proste w obsłudze. Generuje łatwe w odbiorze wykresy i czytelne raporty, które od razu wskazują najważniejsze wnioski.

  Zalety wdrożenia systemu Business Intelligence

  Elektroniczny obieg dokumentów i Business Intelligence to jedne z modułów składające się na system DMS Connecto. Zainwestowanie w taki program przynosi wiele wymiernych korzyści. Znacznie ułatwia pracę zdalną, ponieważ pozwala przenieść do środowiska digitalnego wszystkie niezbędne dokumenty. W ten sposób można je nie tylko wygodnie udostępniać, ale też bezpiecznie przechowywać. Zgromadzone w jednym miejscu są niezwykle cenną bazą danych, do której ma się dostęp w każdym miejscu i czasie.

  Oprogramowanie pozwala także m.in. porównać wybrane okresy pod kątem finansowym czy sprzedażowym. Dzięki temu rozwiązaniu można m.in. sprawdzić przebieg realizacji planu sprzedaży, ocenić efekty prowadzonej kampanii marketingowej czy skontrolować poziom planowanego budżetu. Liczne zalety wdrożenia systemu Business Intelligence zdecydowanie przemawiają za tym, że warto zainwestować w takie udogodnienie.

  Zapytaj o prezentację systemu

  Mówi się, że żyjemy w czasach, w których informacja jest najcenniejszą wartością. Jeśli chcesz świadomie, rozważnie i efektownie prowadzić swoją firmę, zapytaj o prezentację systemu. Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz konsultant w ciągu kilku dni skontaktuje się z Tobą, by wspólnie ustalić termin spotkania on-line.  Zadzwoń do nas 32 263 00 00!