• Prezentacja obiegu dokumentów. Dlaczego warto się zdecydować?

  Data publikacji: 27 listopada 2019

  Obieg faktury kosztowej - przykład
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Oprogramowanie do zarządzania obiegiem dokumentów jest teraz jednym z najczęściej wyszukiwanych rodzajów systemów informatycznych w Polsce. Nawet kilkuosobowe firmy decydują się na wdrożenie narzędzia informatycznego, którego celem jest usprawnienie i automatyzacja codziennych operacji i procesów biznesowych. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się dlaczego warto umówić się na prezentację, a następnie wdrożyć system do zarządzania przepływem pracy.

  Obieg dokumentów – prezentacja

  Aby wybrać odpowiedni elektroniczny obieg dokumentów – prezentacja jest obowiązkowym elementem. W czasie prezentacji zobaczysz na własne oczy w jaki sposób wiele firm i organizacji w Polsce i na całym świecie zrewolucjonizowało sposób pracy. Na typowej prezentacji elektronicznego obiegu dokumentów zostaną pokazane najczęściej występujące ścieżki workflow jakie wybierane są przez polskich przedsiębiorców. Należą do nich:

  Obieg pism – wszystkie dokumenty przychodzące i wychodzące w firmie są skanowane, rozsyłane do odpowiednich osób, oraz wiązane z odpowiednimi obszarami systemu.

  Akceptacji faktur – każda faktura kosztowa i zakupowa może zostać przeprocesowana zgodnie z wewnętrznymi procedurami firmy nim trafi do księgowości, zostanie opłacona czy też rozliczy budżet przedsiębiorstwa lub prowadzonego przez niego projektu.

  Rozliczanie innych dokumentów kosztowych – faktura nie musi być jedynym dokumentem kosztowym w firmie. Wszelkiego rodzaju karty pracy, protokoły czy karty usług również mogą zostać zdefiniowane w systemie.

  Składanie zamówienia przez klienta – automatyzacja procesu rejestracji zamówień to bardzo popularne zagadnienie w świecie elektronicznego obiegu dokumentów. Bardzo często, zdarza się. że systemy sprzedażowe będące w posiadaniu naszych klientów nie oferują odpowiedniego poziomu elastyczności. W takich sytuacjach elektroniczny obieg dokumentów pozwoli na zaprojektowanie własnego modułu zamówieniowego wraz z dedykowanymi cennikami, promocjami i obostrzeniami, których nie da się skonfigurować w systemie ERP.

  Wysyłanie zapytań do podwykonawców – firmy projektowe i usługowe wykorzystujące podwykonawców i dostawców wdrażają obieg zapytań do podwykonawców aby przejąć pełną kontrolę nad informacjami związanymi z cenami i terminami przez nich oferowanymi. Sprawia to, że kalkulacje i oferty dla klienta są rzetelne, a potencjalna marża wyliczona dokładnie.

  Obieg umów – chodzi zarówno o umowy kosztowe podpisywane przez przedsiębiorstwo jak i umowy przychodowe, komponowane wewnętrznie wraz z nawet najbardziej skomplikowanym procesem akceptacyjnym i rozliczeniowym.

  Wnioski urlopowe – eliminacja papieru w firmie oznacza również eliminację blankietów urlopowych. Wszystkie czynności związane z obsługą urlopów zostaną przeniesione do programu do zarządzania elektronicznym obiegiem dokumentów – od wniosku, do rozliczenia w kadrach.

  POBIERZ SYSTEM ELEKTRONICZNEGO OBIEGU DOKUMENTÓW

  Prezentacja obiegu dokumentów

  Najlepszym sposobem na poznanie wymiernych korzyści wynikających z wdrożenia systemu workflow jest prezentacja obiegu dokumentów. Wciąż istnieje wiele firm, które podchodzą sceptycznie do tematu cyfryzacji i automatyzacji procesów biznesowych. Spotkanie tego typu pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Gdzie zobaczyć system do obiegu dokumentów?

  Zastanawiasz się, gdzie zobaczyć system do obiegu dokumentów? Zostaw swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej tego artykułu. W polu wiadomości opisz z jakimi problemami organizacyjnymi i procesowymi na co dzień spotyka się Twoja organizacja lub jakie masz pomysły na usprawnienie codziennych operacji w firmie.

  Skontaktuje się z tobą doświadczony konsultant Connecto, który porozmawia z tobą na tematy poruszane w wiadomości, a następnie zaproponuje agendę i termin prezentacji systemu obiegu dokumentów. Całość spotkania może odbyć się zdalnie – przez internet lub osobiście – w siedzibie Twojej firmy lub w jednym z oddziałów Connecto. Prezentacja zawsze odbywa się z udziałem wdrożeniowca, co daje gwarancję odpowiedzi na najtrudniejsze pytania zadawane przez klienta. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 263 00 00.

  POBIERZ SYSTEM ELEKTRONICZNEGO OBIEGU DOKUMENTÓW