• Systemy informatyczne w zarządzaniu

  Data publikacji: 27 września 2018

  Systemy do zarządzania firmą - zobacz, jaki warto wybrać
  [Głosów: 1   Average: 5/5]

  W przeszłości systemy informatyczne ograniczały się do przechowywania informacji i ułatwiania najprostszych czynności. Umożliwiały wystawienie faktury czy przedstawienie bieżących stanów magazynowych. Wraz z rozwojem technologii, rozwinęły się nowoczesne systemy komputerowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorców. Pozwalają one lepiej i szybciej podejmować decyzje oraz reagować w momencie zagrożenia lub koniunktury.

  Jak wykorzystać systemy informatyczne w zarządzaniu?

  Jeszcze niedawno system informatyczny w firmie kojarzony był z prostym narzędziem, z którego korzystała tylko księgowa i magazynier. Teraz synergia takich rozwiązań jak Comarch ERP i system DMS Connecto pozwala na przeniesienie każdego procesu biznesowego do świata cyfrowego. Można zapomnieć o stertach papieru na biurkach i przekazywaniu informacji w formie papierowej, ustnej czy maliowej.

  Dowolne zdarzenie może zostać przetłumaczone na język programu komputerowego i w nim odzwierciedlone. Przykładowo firma produkcyjna będzie wspierana przez system już na etapie konfigurowania kosztorysu dla klienta. Natomiast firma handlowa udostępni swoim mobilnym pracownikom możliwość przeglądania dostępnych produktów i tworzenia ofert na telefonie.

  Nowoczesne systemy informatyczne wdrażane są z kilku powodów

  1. Tworzenie jednej, centralnej bazy wiedzy firm

  2. Przyśpieszenie i uszczelnienie procesów biznesowych

  3. Pozyskanie i analizowanie danych o działaniu firmy w celu lepszego planowania strategii

  Aby maksymalnie wykorzystać systemy informatyczne w zarządzaniu, należy wybrać taki komplet narzędzi, który zrealizuje wszystkie powyższe punkty.

  Wybierając kompleksowy system składający się z oprogramowania ERP (sprzedaż, magazyn, produkcja, księgowość, kadry) zintegrowanego z narzędziem Connecto DMS (definiowanie procesów miękkich, np. pozyskanie klienta, ofertowanie, obsługa serwisu, budżetowanie, elektroniczny obieg dokumentów, umów i pism, archiwizacja dokumentów, itp.) uzyskamy właśnie taki efekt.

  Pracownik firmy będzie miał dostęp jedynie do wycinka tego ogromnego systemu, w ramach zakresu swojego obowiązku. Dyrekcja i zarząd otrzymają skonsolidowane dane o każdym procesie biznesowym na każdym kroku jego cyklu życia. Pozwoli to na lepsze zrozumienie firmy, a w dalszej perspektywie uczenie się na błędach. To przełoży się na lepszą strategię biznesową i realne cele biznesowe.

  Czy systemy informatyczne w zarządzaniu są potrzebne?

  Często na etapie spotkań z potencjalnymi klientami spotykamy się z dużą dozą sceptycyzmu wobec naszej oferty. Słyszymy, że rozwiązania tego typu nie są przeznaczone dla firmy, której akurat prezentujemy nasze oprogramowanie. Jednak mniej więcej rok po podjęciu współpracy, słyszymy od tych samych osób, że nie wyobrażają sobie zrezygnowania z dalszego wykorzystywania oprogramowania do zarządzania firmą. Najtrudniejszy jest start, kiedy system jedynie przyjmuje dane, a nie daje nic w zamian.

  Wszystko zmienia się z czasem, gdy za pomocą modułu raportów Business Intelligence, ponieważ możemy np. sprawdzić jaka jest relacja między obrotami, a okresem sprzedaży. Raporty możemy podzielić na handlowca, rejon czy konkretną grupę usług, który handlowiec generuje największe marże lub który z naszych klientów podpisuje najbardziej rentowne zamówienia.

  Prezentacja systemu informatycznego do zarządzania

  Umów się na darmową prezentację kompleksowego i dedykowanego systemu informatycznego do zarządzania przedsiębiorstwem. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego, wyślij nam wiadomość e-mail lub zadzwoń 32 263 00 00. Nasz konsultant oddzwoni i przeprowadzi wywiad, na podstawie którego przygotujemy spersonalizowaną prezentację. Pokaz przeprowadzamy w oparciu o odpowiednio dobrane, zintegrowane oprogramowanie.

  Zapytaj o oprogramowanie do zarządzania

  Nasze prezentacje odbywają się na “żywym” systemie, dzięki czemu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde pytanie, prezentując jednocześnie sposób rozwiązania problemu na komputerze. Skontaktuj się z nami, a my przyjedziemy do Twojej firmy w dogodnym dla Ciebie terminie.