• Connecto na liście Diamentów Forbes 2020

  Data publikacji: 3 lutego 2020

  Diamenty Forbes 2020
  [Głosów: 2   Average: 5/5]

  Firma Connecto sp. z o.o. zajęła 45. miejsce na liście prestiżowego rankingu “Diamenty 2020 Miesięcznika “Forbes”,  w kategorii firm o przychodach 5-50 mln zł. Wyróżnienie to jest przyznawane przedsiębiorstwom, które w ciągu ostatnich trzech lat najlepiej się rozwinęły i znacznie zwiększyły swoją wartość. Dane niezbędne do stworzenia tego zestawienia zgromadzono od 220 tysięcy polskich firm. Ocenie podlegały m.in. wyniki finansowe za lata 2014-2018, historia moralności płatniczej czy całkowita wartość majątku.

  Connecto na liście Diamentów Forbesa

  Najbardziej cieszy mnie fakt, że w rankingu towarzyszą nam klienci, którzy często lokują się na znacznie wyższych pozycjach niż my” – mówi Maciej Latała, szef działu handlowego Connecto. “Czuję ogromną satysfakcję. W województwie małopolskim na dziesiątym miejscu wśród firm o przychodach powyżej 250 milionów znajduje się SPEC Bruk. Z kolei wśród firm o przychodach do 250 mln zł w łódzkim numerem jeden jest Flexipower Group, a w śląskim Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Drogopol zajęło pięćdziesiąte ósme miejsce”.

  Te trzy firmy na co dzień pracują na systemie Connecto Data Management System. W rankingu firm o przychodach między 5 a 50 milionów znalazło się jeszcze pięciu klientów, dla których Connecto przygotowało systemy informatyczne CDMS do obiegu danych.  Są to: Nowatech (39 miejsce w małopolskim), Caldo Izolacja (56 miejsce w dolnośląskim) i  Aifo Group (146 miejsce w małopolskim).

  To zestawienie pokazuje, że Connecto Data Management System jest narzędziem do efektywnego gromadzenia różnych informacji biznesowych i znakomicie łączy się z systemami do zarządzania” – mówi Michał Świerczyna, prezes Connecto. To on 15 lat temu, razem z Piotrem Wąsem oraz Aleksandrem Spleśniałym założyli firmę IT, której kamieniem węgielnym była pasja, chęć zrobienia czegoś lepiej i na własnych zasadach.

  “W Connecto nie tylko wymyśliliśmy oprogramowanie, ale wszyscy na nim pracujemy. Potrafimy wpisać je w strukturę każdej firmy, niezależnie od branży” – doprecyzowuje Piotr Wąs. “Najważniejsza jest możliwość dopisywania nowych funkcji wynikających z kolejnych, bardzo konkretnych potrzeb. Connecto DMS nie daje się zaszufladkować” – uzupełnia Aleksander Spleśniały.

  I dodaje: “Cieszę się z tego, że wyważony rozmiar Connecto daje nam możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem, ale w tym kontakcie używamy naprawdę potężnego narzędzia informatycznego. Dowodzi tego fakt, że w zestawieniu nasi klienci lokują się wyżej od nas. To jest super, gratulacje.”

  Diamenty Forbes

  Diamenty Forbes to prestiżowy ranking tworzony przez jeden z najsłynniejszych magazynów biznesowych na świecie. Wyróżnienia te są co trzy lata przyznawane firmom, które w tym okresie mogły pochwalić się najbardziej dynamicznym rozwojem i zwiększeniem wartości przedsiębiorstwa, a także nienaganną działalnością.

  Lista Diamentów Forbesa powstaje na podstawie danych pozyskiwanych jedynie z rzetelnych źródeł – branżowych, rejestrowych i marketingowych. Informacje czerpie się z baz m.in. Krajowego Rejestru Sądowego, sądów gospodarczych danych finansowych, a także bezpośrednio od samych przedsiębiorstw. W tegorocznej edycji oceniano działalność 220 tys. polskich firm.

  Kryteriami wyboru Diamentów Forbesa są m.in. historia moralności płatniczej, odniesione sukcesy, wartość działalności, płynność finansowa czy relacje z klientami i kontrahentami. System ten jest już stosowany przez Forbes od 12 lat. Został opracowany na podstawie szwajcarskiej metody oceny wartości firm. Jest to profesjonalny i rzetelny sposób, ponieważ uwzględnia wszystkie najważniejsze kwestie – wartość majątku, potencjał poszczególnych przedsiębiorstw i inwestycji, wyniki finansowe, wiarygodność oraz zdolność do dalszego rozwoju.

  Connecto wśród 4 tysięcy najlepszych firm

  Po wnikliwej analizie wszystkich badanych jednostek wybrano 4035 firm. To właśnie one trafiły na listę Diamentów Forbesa. Wyróżnienia te mają wspierać i motywować polskich przedsiębiorców. Idea przyznawania Diamentów Forbesa wzięła się z woli poprawy komunikacji i integracji lokalnego biznesu. W ten sposób można korzystnie wymieniać doświadczenia oraz propagować nowoczesny, a przy tym etyczny wymiar prowadzenia działalności gospodarczej.

  Diamenty Forbesa to prominentne wyróżnienie, które znacząco poprawia wizerunek firmy. Jest dowodem na to, że dane przedsiębiorstwo nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest też rzetelne, przejrzyste i godne zaufania. Uzyskanie tego tytułu doskonale wzbogaca marketing oraz wymiernie przyczynia się do pozyskiwania nowych klientów czy inwestorów.

  Connecto od 15 lat rozwija sektor IT. Jest producentem systemu Connecto DMS, w skład którego wchodzi: elektroniczny obieg dokumentów, CRM, projekty oraz Busines Intelligence. Firma ma siedzibę w Sosnowcu i oddział w Łodzi, a na pokładzie 70 specjalistów.