• Jaki system informatyczny do magazynu wybrać?

  Data publikacji: 4 lipca 2019

  Jaki system informatyczny do magazynu wybrać?
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Polskie firmy ciągle rosną, a wraz z ich wzrostem rosną ich wymagania wobec systemów informatycznych. Małe firmy jeszcze niedawno doskonale radziły sobie w oparciu o arkusze kalkulacyjne lub darmowe systemy do zarządzania prostym magazynem, zaś większe firmy były zadowolone działając w oparciu o moduł magazynowy wbudowany w ich system ERP wdrożony lata temu. Jednak w czasach ciągłego wzrostu gospodarczego zaczęło się to zmieniać. Każdy chce teraz nowoczesnego systemu informatycznego, który wesprze firmę między innymi w sprawnym zarządzaniu magazynem.

  System informatyczny do magazynu

  Systemy informatyczne do magazynu to najczęściej systemy ERP oraz WMS, z czego te drugie bardzo często inkorporowane są w te pierwsze i stanowią jeden z modułów. Przykładem systemu informatycznego do magazynu gdzie można spotkać taką architekturę oprogramowania jest system Comarch ERP XL, który wyposażony jest w moduły do zarządzania magazynem z możliwością rozbudowania funkcjonalności o moduły Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier.

  Innym systemem do zarządzania magazynem jest jedno z najpopularniejszych narzędzi klasy ERP – system COMARCH ERP Optima. Dostarcza ono wszystkie najważniejsze funkcje systemu informatycznego do magazynu:
  Wystawianie wszystkich możliwych rodzajów dokumentów magazynowych (RW, PW, WZ, ZO itp.)
  Rozliczanie magazynów dowolną metodą, np. LIFO, FIFO, AVCO
  Tworzenie i zażądanie wieloma magazynami, w tym magazynami wirtualnymi
  Pełną integrację w modułem sprzedażowym i księgowym

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  System do magazynu – na co zwrócić uwagę?

  Wybierając system do magazynu należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:
  Wydajność – jak system zachowuje się pod dużym obciążeniem zarówno danymi jak i ilością połączeń do bazy danych;
  Otwartość na personalizację – czy konfiguracja systemu pozwala na spersonalizowanie go pod kątem wewnętrznych procesów biznesowych;
  Otwartość na integrację – czy oprogramowanie otwarte jest na integrację z zewnętrznymi rozwiązaniami. Oprogramowanie do obiegu dokumentów takie jak Connecto DMS często wykorzystuje integrację z modułem magazynowym;
  Licencjonowanie – czy licencjonowanie i dodatkowe opłaty pozwalają na skalowanie rozwiązania. Przykładowo w systemie Comarch ERP XL kupujemy tylko tyle licencji ile aktualnie potrzebujemy.

  Wybór systemu informatycznego do magazynu

  Jeżeli poszukujesz solidnego rozwiązania ale nie posiadasz wygórowanych wymagań wybierz system Comarch ERP Optima, który dostarcza wszystkie podstawowe funkcjonalności służące do zarządzania magazynem, oraz dodatkowo pakiet ułatwień i automatów, które ułatwią codzienną pracę.

  Jeżeli jednak twoja organizacja rozrosła się do takiego pułapu, gdzie potrzebę są innowacyjne rozwiązania i duża przepustowość systemu do magazynu, wybierz oprogramowanie COMARCH ERP XL z modułem gospodarki magazynowej i dodatkowymi modułami Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier.

  Korzyści z dodatkowych modułów to między innymi:
  Możliwość elastycznego budowania struktury magazynowej;
  Łatwe zarządzanie położeniem towarów;
  Możliwość sterowania relokacją zasobów na magazynie;
  Możliwość monitorowania realizacji dyspozycji złożonych za pomocą modułu Magazynier;
  Pełna kontrola nad stanami minimalnymi i maksymalnymi poszczególnych pozycji magazynowych;
  Tworzenie analiz takich jak ranking magazynierów czy weryfikacja obciążenia;
  Możliwość realizowania dokumentów magazynowych w podziale na etapy;
  Funkcja Multipicking pozwalająca na grupowanie dyspozycji magazynowych;
  Drukowanie dokumentów magazynowych i etykiet z poziomu aplikacji Magazynier
  Obsługa kodów EAN – szybkie skanowanie towarów do systemu.

  Prezentacja systemu do magazynu

  Jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją programu do magazynu, uzupełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń 32 263 00 00. Nasi specjaliści z chęcią system do magazynu, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Prezentacja może odbyć się zdalnie lub osobiście – w siedzibie Twojej firmy, a także w jednym z oddziałów Grupy Connecto.

  Zapytaj o system dla swojej firmy