• Narzędzia IT wspomagające zarządzanie w przedsiębiorstwach

  Data publikacji: 19 marca 2020

  Narzędzia IT connecto
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Współcześnie trudno wyobrazić sobie organizację pracy w firmie bez pomocy rozmaitych programów komputerowych. Nie tylko ułatwiają komunikację czy delegowanie zadań, ale też znacznie dynamizują funkcjonowanie wszystkich działów. Przedstawiamy narzędzia IT wspomagające zarządzanie w przedsiębiorstwach!

  Narzędzia IT w firmie

  Dawniej narzędzia informatyczne głównie gromadziły informacje, ułatwiały obliczenia i wykonywały raczej proste operacje. Dzięki rozwojowi technologii współcześnie dysponujemy programami, do których można przenieść wszystkie procesy związane z zarządzeniem przedsiębiorstwa. Są przydatne nie tylko podczas pracy zdalnej, ale też klasycznie zorganizowanych jednostek biurowych.

  Narzędzia IT w firmie przede wszystkim są wykorzystywane do przekazywania kluczowych informacji oraz usprawnienia procesu podejmowania decyzji. Dawniej, by ustalić ważne dla przedsiębiorstwa kwestie, organizowano spotkania, pisano stosowne dokumenty itp. teraz wystarczy kilka kliknięć, by móc dalej działać! To ogromna oszczędność czasu, a także pieniędzy.

  ZAPYTAJ O NARZĘDZIA IT DLA TWOJEJ FIRMY

  Dzięki narzędziom IT w firmie można nie tylko usprawnić i uszczelnić komunikację, ale także mieć stałą kontrolę nad stanem przedsiębiorstwa, produktywnością poszczególnych działów oraz ogólnymi efektami pracy. W ten sposób da się na bieżąco korygować wszystkie nieprawidłowości, wprowadzając nowe strategie działania. Dobra organizacja to klucz do sukcesu. Korzystanie z nowoczesnych narzędzi daje doskonale efekty zarówno w dużych, jak i średnich czy małych firmach.

  Skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem

  Zarządzanie jest zespołem działań z zamiarem osiągnięcia określonych celów, na które składa się:

  planowanie;

   

  podejmowanie decyzji;

   

  organizowanie;

   

  kierowanie ludźmi;

   

  Dawniej wszystkie te procesy mogły wykonywać jedynie niezwykle doświadczeni i zdyscyplinowani specjaliści. Zapanowanie nad grupą pracowników, stertą dokumentów oraz bazą klientów było niezwykle trudne i czasochłonne. Współcześnie odpowiednio dobrane narzędzia IT umożliwiają wykonywanie wszystkich tych obowiązków w możliwie najszybszy, najwygodniejszy sposób.

  Skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem wspierają narzędzia dwóch typów:

  DMS (ang. Document Management System – system zarządzania dokumentami),

   

  ERP (ang. Enterprise Resource Planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa).

   

  Pierwszy typ ułatwia obieg dokumentów w firmie. Dzięki systemom DMS można uniknąć konieczności druku w papierze. Elektroniczne wersje są bezpieczne i dostępne w każdej chwili. Da się je w kilka sekund przesłać do pracownika lub klienta. Przy tym można na bieżąco skontrolować, czy zostały odebrane oraz przeczytane. System umożliwia także zachowanie idealnego ładu, co często jest trudne w przypadku wielu dokumentów w formie papierowej.

  W ten sam sposób da się usprawnić komunikację z klientem oraz pracownikami. Można na bieżąco zlecać zadania do wykonania, sprawdzać postęp prac, a także analizować reakcje klienta, jego oczekiwania oraz potrzeby. Zarchiwizowanie takich procesów pozwala lepiej planować przyszłe realizacje.

  Drugi typ doskonale sprawdza się w przypadku biznesów e-commerce oraz B2B (ang. Buissness to Buissnes ~ transakcje pomiędzy przedsiębiorstwami). Są to zwykle systemy sklepów internetowych oraz platform wymiany dóbr czy informacji. Można do nich zaliczyć również wszystkie narzędzia związane z organizacją kadry i płac, księgowości, sprzedaży oraz dystrybucji.

  By skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem, warto zainwestować w takie narzędzia IT. Stają się już one nie tylko ciekawym usprawnieniem, ale wręcz standardem. Każda nowoczesna firma, która chce być traktowana profesjonalnie, powinna dysponować takimi rozwiązaniami.

  ZAPYTAJ O NARZĘDZIA IT DLA TWOJEJ FIRMY

  Rozwiązania IT dla firm

  Do najpowszechniejszych rozwiązań IT dla firm należą platformy CRM (ang. Customer Relationship Management ? zarządzanie relacjami z klientem). Systemy tego typu śledzą wszystkie działania związane z wykonywaniem danego projektu. Z ich pomocą można wygodnie organizować, nadzorować i analizować cały proces realizacji.

  Niezwykle popularne są również systemy do zarządzania dokumentami (ang. workflow – przepływ pracy). Dzięki nim każdy dział w firmie może w każdej chwili wymieniać się najważniejszymi informacjami czy pismami, bez konieczności ich drukowania i przekazywania do ręki.

  System do księgowości jest już z kolei standardem. Jest wręcz niezbędny do prawidłowego działania nawet najmniejszego przedsiębiorstwa. M.in. minimalizuje ryzyko popełnienia jakichkolwiek błędów, umożliwia składanie zeznań podatkowych przez Internet, a także łączy się z bankowością online.

  Te oraz inne rozwiązania IT dla firm dostępne w ofercie Connecto mają bezpośredni wpływ na szybki rozwój każdej działalności. Doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku nowych, ale też istniejących już przedsiębiorstw. Z ich pomocą można sprawić, że wszystkie codzienne zadania będą wykonywane szybciej, łatwiej, a przy tym o wiele lepiej!

  Zapoznaj się z naszą ofertą, by wybrać najlepsze programy dla swojej firmy. Zadbaj o jej profesjonalną organizację, decydując się na nowoczesne zarządzanie. Skorzystaj z zakładki kontakt lub zadzwoń 32 263 00 00, by uzyskać darmową wycenę!

  ZAPYTAJ O NARZĘDZIA IT DLA TWOJEJ FIRMY