• Oprogramowanie dla firm – co warto wiedzieć?

  Data publikacji: 18 września 2018

  Oprogramowanie dla firm
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Oprogramowanie dla firm to lek na dolegliwości związane z prowadzeniem biznesu. Bowiem rynek, niezależnie od branży, jest dynamiczny i cały czas się zmienia. Żeby wyprzedzić konkurencję potrzebny jest nie tylko zespół specjalistów, ale również system, który zadba, by o niczym nie zapomnieć i mieć wszystko pod kontrolą. I to między innymi zapewniają odpowiednio wdrożone systemy informatyczne.

  Oprogramowanie dla firm, czyli co?

  Oprogramowanie pozwala wykorzystać najnowsze technologie dobierane adekwatnie do wielkości firmy i branży. W przeciągu 10 lat  z naszej oferty skorzystały firmy m.in z branż: budowlanej, handlowej, księgowej, produkcyjnej, czy usługowej, a także firmy jednoosobowe. Warto dodać, że oprogramowanie dla firm dobierane i wdrażane jest indywidualnie, co potwierdza elastyczność systemów informatycznych.

  Oprogramowanie dla firm - elektroniczny obieg dokumentów
  fot. System Connecto DMS – elektroniczny obieg dokumentów

  Decydując się na oprogramowanie dla firm otrzymujemy system spełniający konkretne potrzebny i wymagania danego przedsiębiorstwa, ponieważ każde rozwiązanie dobierane jest indywidualnie. Precyzyjny wybór, a potem wdrożenie ułatwia analiza przedwdrożeniowa prowadzona przez naszych specjalistów.

  Popularne systemy informatyczne

  DMS to jedno z trzech najpopularniejszych rozwiązań jeśli chodzi wybór oprogramowania dla firm. Zawiera moduł, dzięki któremu wszystkie dokumenty w formie papierowej “przeniesiemy” do komputera – umożliwia to tzw. elektroniczny obieg dokumentów. System zapewnia również ulepszenie relacji z klientami dzięki modułowi CRM. Widzimy w nim, jakie decyzje podjęliśmy podczas ostatnich działań i kiedy możemy się znowu skontaktować. Jest też moduł wykorzystywany do zarządzania projektami, co pozwala na terminowość oraz kontrolę ustalonego budżetu. Na koniec jeszcze moduł Business Intelligence, gdzie stworzymy analizy i raporty z danego okresu.

  Oprogramowanie dla firm - Connecto DMS
  for. System Connecto DMS – moduł Business Intelligence

  Jak już wspomnieliśmy systemy informatyczne mogą być wykorzystywane w różnych branżach. Popularne jest np. oprogramowanie dla firm usługowych, które często decydują się na system Comarch ERP OPTIMA konfigurowany według wymagań i zaleceń klienta. Co ważne system można w każdym momencie rozbudować o kolejne moduły. Podobnie funkcjonuje system Comarch ERP XL wykorzystywany w większych przedsiębiorstwach, posiadających kilka oddziałów w całej Polsce lub poza granicami kraju.

  Nie ma reguły, w jakiej branży wykorzystuje się dany system. Ważne są tutaj potrzeby i wielkość firm. W ostatnim czasie zaczęto stosować tego typu systemy firm szkoleniowych, co przełożyło się na lepsze zarządzanie oraz funkcjonowanie takich miejsc. Każde wdrożenie systemu poparte jest spotkaniami z klientem, ustaleniem potrzeb oraz planów. Dopiero potem zaczyna się wdrożenie i szkolenie pracowników, którzy będą korzystać z systemów informatycznych ERP.

  Oprogramowanie dla firm – gotowe lub na zamówienie

  Na rynku dostępne są gotowe rozwiązania, które zawierają określone moduły, często bez możliwości rozbudowania ich. Posiadają przeważnie kilka funkcji, jakie wykorzystywane są w konkretnej dziedzinie, np. system dla księgowości. Alternatywą jest oprogramowanie tworzone na zamówienie. Tutaj Klient ma pełną dowolność, dzięki czemu może zamówić oprogramowanie funkcjonujące w każdym miejscu przedsiębiorstwa, integrując ze sobą pracę działów.