• Oprogramowanie dla firm – co warto wiedzieć?

  Data publikacji: 15 maja 2017

  Oprogramowanie dla firm
  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  Oprogramowanie dla firm to lek na dolegliwości związane z prowadzeniem biznesu. Bowiem rynek, niezależnie od branży, jest dynamiczny i cały czas się zmienia. Żeby wyprzedzić konkurencję potrzebny jest nie tylko zespół specjalistów, ale również system, który zadba, by o niczym nie zapomnieć i mieć wszystko pod kontrolą. I to między innymi zapewniają odpowiednio wdrożone systemy informatyczne.

  Oprogramowanie dla firm, czyli co?

  Oprogramowanie pozwala wykorzystać najnowsze technologie dobierane adekwatnie do wielkości firmy i branży. W przeciągu 10 lat  z naszej oferty skorzystały firmy m.in z branż: budowlanej, handlowej, księgowej, produkcyjnej, czy usługowej, a także firmy jednoosobowe. Warto dodać, że oprogramowanie dla firm dobierane i wdrażane jest indywidualnie, co potwierdza elastyczność systemów informatycznych.

  Oprogramowanie dla firm - elektroniczny obieg dokumentów
  fot. System Connecto DMS – elektroniczny obieg dokumentów

  Decydując się na oprogramowanie dla firm otrzymujemy system spełniający konkretne potrzebny i wymagania danego przedsiębiorstwa, ponieważ każde rozwiązanie dobierane jest indywidualnie. Precyzyjny wybór, a potem wdrożenie ułatwia analiza przedwdrożeniowa prowadzona przez naszych specjalistów.

  Popularne systemy informatyczne

  DMS to jedno z trzech najpopularniejszych rozwiązań jeśli chodzi wybór oprogramowania dla firm. Zawiera moduł, dzięki któremu wszystkie dokumenty w formie papierowej “przeniesiemy” do komputera – umożliwia to tzw. elektroniczny obieg dokumentów. System zapewnia również ulepszenie relacji z klientami dzięki modułowi CRM. Widzimy w nim, jakie decyzje podjęliśmy podczas ostatnich działań i kiedy możemy się znowu skontaktować. Jest też moduł wykorzystywany do zarządzania projektami, co pozwala na terminowość oraz kontrolę ustalonego budżetu. Na koniec jeszcze moduł Business Intelligence, gdzie stworzymy analizy i raporty z danego okresu.

  Oprogramowanie dla firm - Connecto DMS
  for. System Connecto DMS – moduł Business Intelligence

  Jak już wspomnieliśmy systemy informatyczne mogą być wykorzystywane w różnych branżach. Popularne jest np. oprogramowanie dla firm usługowych, które często decydują się na system Comarch ERP OPTIMA konfigurowany według wymagań i zaleceń klienta. Co ważne system można w każdym momencie rozbudować o kolejne moduły. Podobnie funkcjonuje system Comarch ERP XL wykorzystywany w większych przedsiębiorstwach, posiadających kilka oddziałów w całej Polsce lub poza granicami kraju.

  Nie ma reguły, w jakiej branży wykorzystuje się dany system. Ważne są tutaj potrzeby i wielkość firm. W ostatnim czasie zaczęto stosować tego typu systemy firm szkoleniowych, co przełożyło się na lepsze zarządzanie oraz funkcjonowanie takich miejsc. Każde wdrożenie systemu poparte jest spotkaniami z klientem, ustaleniem potrzeb oraz planów. Dopiero potem zaczyna się wdrożenie i szkolenie pracowników, którzy będą korzystać z systemów informatycznych ERP.

  Oprogramowanie dla firm – gotowe lub na zamówienie

  Na rynku dostępne są gotowe rozwiązania, które zawierają określone moduły, często bez możliwości rozbudowania ich. Posiadają przeważnie kilka funkcji, jakie wykorzystywane są w konkretnej dziedzinie, np. system dla księgowości. Alternatywą jest oprogramowanie tworzone na zamówienie. Tutaj Klient ma pełną dowolność, dzięki czemu może zamówić oprogramowanie funkcjonujące w każdym miejscu przedsiębiorstwa, integrując ze sobą pracę działów.

  Firma (wymagane)

  NIP (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość.

  Uprzejmie informujemy, że:
  a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
  b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
  c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
  d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
  e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
  f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.