• Program do rozliczania pracowników

  Data publikacji: 11 kwietnia 2019

  Program do rozliczania pracowników connecto
  [Głosów: 1   Average: 5/5]

  Rozliczanie pracowników to w wielu przypadkach dosyć skomplikowany proces. Pensja pracownika coraz rzadziej składa się wyłącznie z podstawy opisanej w umowie o prace bądź zleceniu. Coraz większą rolę odgrywają również zatrudnianie pracowników w formie umów business to business (B2B). Przedsiębiorcy mają więc nie lada wyzwanie aby wybrać odpowiedni Program do rozliczania pracowników.

  Na rynku znajdziemy wiele programów do rozliczania pracowników ale znaczna część nie oferuje wystarczającej elastyczności aby spełnić oczekiwania nowoczesnych polskich firm. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę w czasie wyboru programu do rozliczania pracowników.

  Program do rozliczania pracowników

  Program do rozliczania pracowników musi być zgodny z polskim prawem, a producent musi być w ciągłej gotowości do tego, że przepisy mogą zmieniać się nawet z dnia na dzień. Należy więc wybrać rozwiązanie, które spełnia to wymaganie. Dobrym wyborem będzie system COMARCH ERP Optima z modułem Kadry i Płace lub Kadry i Płace plus. System ten współpracuje jako program do rozliczania pracowników z innymi produktami COMARCH, na przykład COMARCH ERP XL, oraz może zostać zintegrowany z systemami do zarządzania firmą ERP innych producentów.

  Zapytaj o program do rozliczania pracowników

  Aby wycisnąć maksimum możliwości z programu do rozliczania pracowników takiego jak Comarch ERP Optima Kadry i Płace, firmy kupują narzędzie typu elektroniczny obieg dokumentów lub CRM, na przykład Connecto DMS i integrują ze sobą te dwa rozwiązania. Dzięki takiemu podejściu do tematu, firmy mogą modelować zaawansowane procesy, których wynikiem są dokładne dane, które wykorzystać można w czasie rozliczania w programie do rozliczania pracowników.

  Przykładem może być proces rejestracji kart pracy w systemie elektronicznego obiegu dokumentów. W systemie tym wprowadzane są dane o obecnościach, czasie pracy i inne zmienne właściwe dla specyfiki firmy. Dane te mogą być procesowane i akceptowane w ramach ścieżki workflow w systemie obiegu dokumentów, a następnie przesłane do systemu kadrowego, dzięki integracji tych narzędzi.

  Program do rozliczeń płacowych

  Program o rozliczeń płacowych powinien nie tylko spełniać wymogi prawa pracy. Powinien dawać swoim użytkownikom znacznie więcej ponad wymagane minimum. Należy szukać takiego programu do rozliczeń płacowych, który skróci czas obsługi procesów, zautomatyzuje je i uprości czynności wykonywane przez pracowników działu kadr.

  Wybierając program do rozliczeń kadrowych możemy zwrócić uwagę między innymi na to, czy system, który bierzemy pod uwagę:

  Posiada platformę internetową dla pracowników, gdzie mogą załatwiać swoje sprawy. Składać wnioski urlopowe, mieć dostęp do swojej teczki pracowniczej, dodawać wpisy na liście obecności itp.
  Integruje się z systemem księgowym aby zautomatyzować pracę polegającą na księgowaniu list płac i innych zdarzeń z pogranicza księgowości i kadr – na przykład rozliczanie delegacji;
  Automatycznie generuje najważniejsze i inne rzadziej używane druki, np. zaświadczenia płatnika składek Z-3, oraz automatycznie przesyła je do urzędów;
  Jest w stanie rozliczać listy płac w oparciu o skomplikowane algorytmy wyliczające składniki płac.

  Prezentacja systemu

  Pierwszym krokiem na drodze do wdrożenia dobrego rozwiązania do rozliczania płac i zarządzania kadrami jest prezentacja systemu. Uzupełnij formularz kontaktowy pod tym artykułem aby umówić się na darmowe spotkanie z doświadczonymi specjalistami, którzy na co dzień wdrażają systemy kadrowo – płacowe w firmach w całej Polsce i za granicą i w niemal każdej możliwej branży. Napisz jakie są obecnie największe bolączki Twojej firmy w związku ze sprawami naliczania płac, rozliczania urlopów i innych tematów kadrowych.

  Prezentacja systemu może odbyć się w siedzibie twojej firmy lub w firmie wideokonferencji. Zastanów się, co można by ulepszyć? Jakich możliwości nie daje CI obecne rozwiązanie informatyczne wdrożone w firmie? Być może jesteś zainteresowany zagadnieniem jak usprawnić procesy biznesowe związane z kadrami za pomocą systemu elektronicznego obiegu dokumentów? Napisz do nas i umów się na prezentację systemu. Zadzwoń pod numer 32 263 00 00, poprzez zakładkę kontakt lub wypełnij poniższy formularz.

  Zapytaj o program do rozliczania pracowników