• Prosty wybór, szybsza sprzedaż. Jak sprawnie działać w E-commerce i B2B?

  Data publikacji: 11 kwietnia 2020

  System E-commerce i B2B dla małych i średnich firm
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Sprzedaż w internecie to dzisiaj jedna z najbardziej rozwiniętych gałęzi handlu. Firmy oferujące swoje usługi czy produkty w sieci, prześcigają się nie tylko w pomysłach na zdobycie klienta, ale również szukają rozwiązań, które ułatwią relacje z kontrahentem. Pozwala na to system E-Commerce i B2B. Jak funkcjonować w takich obszarach i co może nam ułatwić te działania?

  System E-commerce i B2B – jak zacząć?

  Droga prowadząca od zamówienia do zakupu może być bardzo krótka i łatwa do pokonania. Klient za pomocą kilku kliknięć wybierze odpowiedni dział, produkt, sposób zapłaty oraz uzupełni adres do wysyłki. I na tym kończy się procedura związana z zamówieniem. Oczywiście, by wszystko funkcjonowało w taki sposób, potrzebna jest odpowiednia platforma. Rozwiązaniem zapewniającym sprawne działania jest system E-Commerce, które wspiera przedsiębiorców w sprzedaży internetowej. Pozwalają na to między innymi aplikacja E-sklep oraz platforma wszystko.pl

  E-sklep
  Dynamiczny rozwój rynku sprawił, że firmy decydują się na całkowite przeniesienie biznesu do internetu lub rozwinięcie działalności na tym polu. W obu przypadkach sprawdza się aplikacja e-sklep. Platforma ta ma na celu poszerzenie grona klientów, a także oszczędność czasu dla sprzedających i kupujących, którzy z aplikacji mogą korzystać z dowolnego miejsca. Bowiem cały sklep umieszczony jest na serwerze.

  System E-commerce i B2B - zalety
  fot. źródło: comarch.pl

   

  Korzyści wynikające z zastosowania e-sklepu:
  Rozbudowa bazy klientów i utrzymanie kontaktów
  Zwiększenie świadomości o marce i dostępność dzięki dodatkowemu kanałowi sprzedaży.
  Działanie mobilne – dostępne wszędzie i o każdej porze

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA

  Wszystko.pl
  Dodatkowym rozwiązaniem jest platforma wszystko.pl, gdzie sprzedamy swój towar w internecie, zarówno w hurcie, jak i detalu. Wystarczy umieścić fotografię i opis produktu, by dać możliwość zakupu klientom z całego świata. Wykorzystując wszystko.pl automatyzujemy swoją pracę, bowiem każde zamówienie jest zapisywane w systemie wraz z danymi kupujących. Dzięki połączeniu z systemem ERP będziesz mieć pod kontrolą wszelkie faktury, stany magazynowe, księgowość oraz rozliczenia, co przełoży się na prostsze i szybsze zarządzanie Twoją firmą.

  System E-commerce i B2B - platforma wszystkopl
  źródło: wszystko.pl

   

  Korzyści wynikające z korzystania wszystko.pl:
  Aktualna oferta widziana przez obecnych i potencjalnych klientów
  Konkurencyjne ceny towaru
  Uznanie firm i prywatnych klientów korzystających z serwisu

  POBIERZ DEMO OPROGRAMOWANIA

  B2B

  Kontakty Business to Business (B2B) to – podobnie jak e-commerce – szybkie działanie, prosta wymiana informacji i zacieśnienie współpracy. Dostępne rozwiązania pozwalają na rozwój klasycznego e-biznesu. Wśród tych najczęściej wybieranych znajdziemy pulpit kontrahenta oraz opisywaną wyżej platformę wszystko.pl.

  Pulpit kontrahenta
  To rozwiązanie, które znacznie ułatwia porozumiewanie się między firmą, a klientami. Zapewnia ono przede wszystkim szybką obsługa zamówień i wzmocnienie relacji z odbiorcami. Liczy się tutaj również możliwość przygotowania indywidualnej oferty dla konkretnego klienta.

  System E-commerce i B2B - pulpit kontrahenta
  źródło: comarch.pl

   

  Korzyści wynikające z zastosowania pulpitu kontrahenta:
  Wgląd do aktualnej oferty handlowej, która została przygotowana specjalnie konkretnego klienta
  Monitorowanie stan realizacji zamówień na bieżąco
  Każdy z kontrahentów ma dostęp do oferty z dowolnego miejsca i każdej porze.