• Dlaczego warto inwestować w system klasy ERP?

  Data publikacji: 14 czerwca 2019

  Dlaczego warto inwestować w systemy klasy ERP
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Żyjemy w czasach, gdzie co raz trudniej jest przebić się na rynku i uzyskać przewagę nad konkurencją. Firmy z całej Polski zastanawiają się, w jaki sposób usprawnić wewnętrzne mechanizmy i procedury, aby dać swoim klientom jeszcze lepszą jakość usługi oraz zwiększyć rentowności prowadzonych operacji. Świetną metodą na osiągnięcie tych celów jest wdrożenie nowoczesnego systemu ERP, czyli oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi i zasobami przedsiębiorstwa.

  Do czego służy system ERP?

  Oprogramowanie klasy ERP, czyli Enterprise Resource Management to system informatyczny, który w ramach poszczególnych modułów realizuje codzienne operacje wykonywane przez poszczególne działy firmy. Do najczęściej występujących modułów w systemach ERP należą:

  Fakturowanie – program do faktur to podstawowe zadanie systemu klasy ERP;
  Zarządzanie magazynami – możliwość zarządzania stanami magazynowymi towarów za pomocą dokumentów magazynowych takich jak RW, PW czy WZ;
  Księgowość – prowadzenie księgi podatkowej lub księgi handlowej do rozliczania księgowego firmy;
  Kadry – możliwość zarządzania zasobami ludzkimi – płacami, urlopami, badaniami, certyfikatami itp;
  Środki trwałe – zarządzanie środkami trwałymi będącymi w posiadaniu firmy;
  Produkcja – panowanie nad procesem produkcyjnym od momentu jego planowania po realizację i dostawy.

  Obok podstawowych modułów systemu ERP, często znajdziemy dodatkowe, rzadziej używane funkcjonalności nastawione na konkretne branże. Moduły te mogą zajmować się obsługą zgłoszeń serwisowych i gwarancyjnych, zarządzaniem relacjami z klientami (CRM), windykacją, czy też zarządzanie projektami i innymi przedsięwzięciami.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  Przykłady systemów ERP

  Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na naszym rynku są systemy ERP krakowskiego producenta COMARCH – oprogramowanie COMARCH ERP Optima i COMARCH ERP XL. Narzędzia te od ponad dekady wdrażane są przez specjalistów z Grupy Connecto i pracują dzisiaj w tysiącach firm w całej Polsce.

  Systemy Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL zyskały ogromną popularność ponieważ z łatwością można je wdrażać w firmach reprezentujących dowolny sektor gospodarki. Firmy cenią sobie niezawodność tych systemów oraz fakt, że są one zawsze na bieżąco z ustawodawstwem. Przykładem może być wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów obowiązku tworzenia i przesyłania plików JPK. Comarch jako jeden z pierwszych wdrożył w pełni zautomatyzował ten proces dla wygody swoich klientów.

  Czy system ERP zajmie się wszystkim w firmie?

  Mimo, że oprogramowanie klasy ERP to świetne narzędzie informatyczne dla firm to nie zaspokaja ono w pełni potrzeb nowoczesnych polskich firm. Dlatego firma Connecto oprogramowała platformę do elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania procesami biznesowymi, która może być integrowana w dowolny sposób z systemem Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL oraz każdym innym nowoczesnym oprogramowaniem klasy ERP i nie tylko.

  System Connecto DMS to nie tylko obieg i archiwizacja dokumentów, ale też cyfryzacja i automatyzacja dowolnego procesu lub czynności. Bogata biblioteka funkcji, kontrolek i szablonów integracji międzysystemowych sprawia, że w połączeniu z nowoczesnym systemem ERP np. Comarch ERP Optima czy Comarch ERP XL, staje się narzędziem zaspokajającym 100% potrzeb każdej firmy.

  Prezentacja systemu ERP

  Jeżeli jesteś zainteresowany demem Optima lub demem XL to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń 32 263 00 00 i przedstaw problemy, jakie trapią twoją organizację, które procesy wymagają automatyzacji bądź uproszczenia.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  Odpowiemy na twoją wiadomość i wspólnie ustalimy termin spotkania w czasie którego odbędzie się prezentacja demo Optima lub demo XL w połączeniu z systemem Connecto DMS. W czasie prezentacji zdalnej lub w siedzibie Twojej firmy przekonasz się, jakie korzyści wynikają z wdrożenia systemu Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL i dlaczego warto zintegrować go z systemem do elektronicznego obiegu dokumentów Connecto DMS.