• Program do faktur

  Data publikacji: 18 marca 2019

  Program do faktur
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Program do faktur to najbardziej podstawowy z modułów oprogramowania klasy ERP. Nie istnieje przecież firma, która nie wystawiałaby dokumentów sprzedażowych. Przeczytaj ten wpis, aby dowiedzieć się jakie są cechy dobrego programu do wystawiania faktur i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu narzędzia do naszej firmy.

  Program do wystawiania faktur

  Wydawać by się mogło, że program do faktur, to proste narzędzie, które nie wymaga żadnego omawiania, ani wyjaśniania. Nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziemy całą gamę systemów reklamowanych jako doskonałe programy do faktur. Okazuje się jednak, że większość z tych narzędzi jest zbyt prosta i uboga w funkcjonalności, co sprawia, że w momencie gdy nasza organizacja zacznie się rozszastać, będziemy musieli rozstać się z naszym programem do faktur i kupić coś lepszego.

  Zapytaj o system do faktur

  Istnieją dwa typy oprogramowania, które wspierają fakturowanie:

  Oprogramowanie typu on premise – kupowane jest najczęściej w ramach jednorazowej opłaty, a następnie instalowane na komputerze lub serwerze w firmie. Dostępne jest tylko w sieci lokalnej firmy, chyba że odpowiednio skonfigurujemy ustawienia sieciowe i VPN. Przykładem programu do fakturowania on premise jest Comarch ERP Optima.

  Oprogramowanie SaaS (w chmurze) – oprogramowanie dostępne jako usługa, do której łączymy się za pomocą przeglądarki stron internetowych. Opłata za korzystanie jest cykliczna, np. miesięczna, kwartalna lub roczna. System do fakturowania dostępny wtedy jest w każdym miejscu na świecie, często też w postaci aplikacji na androida lub iOS. Przykładem takiej aplikacji może być Comarch ERP XT.

  Program do fakturowania

  Znamy już różnicę pomiędzy oprogramowaniem instalowanym lokalnie, a tym dostępnym jako usługa w chmurze. Należy rozważyć wiele aspektów aby wybrać odpowiedni typ programu do fakturowania dla naszej firmy. Za każdym z nich przemawiają inne plusy i obydwa posiadają inne wady.

  Jeżeli zakładamy, ze nasza firma będzie szybko się rozwijać i będziemy potrzebować coraz to nowych funkcjonalności takich jak elektroniczny obieg dokumentów czy integracja z innymi procesami biznesowymi w firmie, powinniśmy skłaniać się w kierunku oprogramowania lokalnego, on premise. Jest ono droższe w zakupie i utrzymaniu ale jednocześnie oferuje znacznie większe możliwości personalizacji i znacznie szerszą gamę funkcjonalności.

  Najczęściej fakturowanie to jeden z wielu modułów systemu ERP. Zintegrowane narzędzie ERP posiada wbudowane moduły magazynu, księgowości i kadr, które połączone są z fakturowaniem, przez co dane raz wprowadzane do systemu, nie musza być powielane. Wraz z rozwojem naszej organizacji możemy dokupować kolejne elementy systemu, takie jak produkcja zarządzanie projektami czy zamówienia i logistyka.

  Nie oznacza to jednak, że program do fakturowania w chmurze to złe rozwiązanie. Sprawdza się ono w stu procentach w branżach, które wraz z rozwojem i zwiększaniem obrotów, niekoniecznie zwiększają zakres procesów biznesowych. Nowoczesne rozwiązania do fakturowania oparte o SaaS to proste w użyciu narzędzia, które obok możliwości wystawiania faktur, pozwalają na zarządzanie magazynami, relacjami z klientem w ramach modułu CRM i analizę danych za pomocą narzędzi klasy Business Intelligence.

  Oczywiście wszystkie z tych funkcji programu do fakturowania tworzone są w taki sposób aby były od razu gotowe do użycia bez większego szkolenia. W związku z tym są one proste i nie zawsze spełnią oczekiwania każdego użytkownika. Niemniej jednak zaletą, która może przyćmić ten problem są niskie ceny, najczęściej płatne per użytkownik, per czasookres. Wybierając SaaS nie musimy też martwić się o zakup serwera i oprogramowania serwerowego.

  Zapytaj o program do wystawiania faktur

  Podsumowując program do wystawiania faktur, to czubek góry lodowej w świecie oprogramowania dla firm. Na rynku istnieją dwa rodzaje programów do wystawiania faktur, które są częścią większej całości z rodziny systemów do zarządzania firmą, które mogą być rozbudowywane o kolejne moduły wraz ze wzrostem ilości wymagań ze strony użytkowników. Odpowiednie dobranie programu do wystawiania faktur będzie stanowił doskonały fundament pod przyszłą infrastrukturę IT organizacji.

  Zapytaj o rozwiązanie dla swojej firmy. Zadzwoń 32 263 00 00, przejdź do zakładki kontakt lub wypełnij poniższy formularz:

  Zapytaj o system do faktur