• Prosty program kadrowy – wybierz rozwiązanie dla Twojej firmy

  Data publikacji: 3 stycznia 2020

  Prosty program kadrowy - wybierz rozwiązanie dla Twojej firmy
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Każda firma zatrudniająca chociaż jednego pracownika powinna posiadać chociażby prosty program kadrowy lub wykupioną odpowiednią usługę w biurze rachunkowym, która taki program posiada. System tego typu służy do naliczania płac pracowników w oparciu o odpowiednie składniki, kontroli urlopów i badań okresowych oraz do odprowadzania podatków i składek zgodnie z bieżącym prawem. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się więcej na temat systemów informatycznych do zarządzania kadrami w firmie.

  Prosty program kadrowy

  Prosty program kadrowy powinien, mimo określenia “prosty” zawierać bogaty wachlarz funkcjonalności, które są nieodzowne do poprawnego rozliczania pracowników etatowych i tymczasowych. Jeżeli poszukujesz prostego programu kadrowego sprawdź czy posiada on w standardzie następujące funkcjonalności:

  Możliwość tworzenia akt pracowników jako elektronicznych teczek dokumentów, pism i parametrów go opisujących (adres, sposób zatrudnienia, składniki płacy, urlopy itp.);
  Narzędzie do wyliczania, rozliczania i zarządzania urlopami wypoczynkowymi oraz innego rodzaju zwolnieniami i dniami nieobecnymi. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście nowych pracowników, pracowników tymczasowych czy kobiet w ciąży;
  Funkcja przechowywania, importu i eksportu danych kadrowych, danych związanych z podpisanymi umowami cywilnoprawnymi czy też innych danych na temat czasu pracy, nieobecności i obecności;
  Wbudowane narzędzie do wyliczania i drukowania kwitów Z-3 (zaświadczeń płatnika składek) z możliwością automatycznego wyliczania okresów składników miesięcznych i okresowych.

   

  Zapytaj o program kadrowy dla Twojej firmy

  Prosty program kadrowy powinien pozwolić na obsługę wszystkich powtarzalnych i typowych zadań wykonywanych przez pracownika działu kadr. Sposób jego budowy powinien być ergonomiczny i sprawić, że osoba z doświadczeniem kadrowym była w stanie zrozumieć jego działanie w czasie krótkiego szkolenia. Z prostym programem kadrowym wykonywanie codziennej pracy powinno być przyjemne.

  System do urlopów

  Wiele osób szuka programu kadrowego by traktować go jako system do urlopów. Posiadając wielu pracowników, pracodawcy mają co raz większy problem z dopilnowaniem tego komu należy się ile dni wolnych w roku. System do urlopów powinien obsługiwać następujące zdarzenia:
  Urlop wypoczynkowy
  Urlop na żądanie
  Urlop macierzyński (również dla ojca)
  Urlop wychowawczy
  Urlop z art. 188 KP
  Urlop okolicznościowy
  Nieobecność nieusprawiedliwiona
  Zwolnienie lekarskie ZUS ZLA (L-4)

  System do urlopów powinien wiedzieć, w zależności od wielu parametrów i czynników, komu przysługuje ile dni wolnych w roku oraz jak rozliczyć wypłatę w momencie pojawienia się jednego lub więcej zdarzeń z listy powyżej. Należy szukać takiego systemu do urlopów, który będzie w stanie reagować również na zdarzenia, które właściwe są tylko dla naszej branży lub wąskiej specjalizacji. System do urlopów powinien być również powiązany z modułem delegacyjnym.

  Program kadrowy – jaki powinien być?

  To pytanie, które zadają sobie na co dzień specjaliści z COMARCH, którzy tworzą nowoczesne rozwiązanie kadrowe dla systemów COMARCH ERP Optima i COMARCH ERP XL. Ten nowoczesny program kadrowy pozwala na automatyzację i uproszczenie procesów kadrowych oraz integrację z systemami ERP firm trzecich oraz narzędziami typu CRM i obieg dokumentów, jak chociażby platforma Connecto DMS, która zintegrowana jest z tym programem kadrowym w dziesiątkach firm w całej Polsce.

  Prezentacja systemu kadrowego

  Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem lub zmianą systemu kadrowego to warto umówić się na prezentację systemu kadrowego. Uzupełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń 32 263 00 00. Spotkaj się ze specjalistami, którzy na co dzień usprawniają procesy kadrowe w firmach w całej Polsce z użyciem nowoczesnych narzędzi IT. Prezentacja systemu kadrowego oraz innych narzędzi klasy ERP jest całkowicie darmowa i może odbyć się w siedzibie twojej firmy, w oddziale producenta lub przez wideokonferencję.

  Zapytaj o program kadrowy dla Twojej firmy