• Narzędzia, które usprawnią sprzedaż

  Data publikacji: 10 stycznia 2017

  Sprzedaż hurtowa
  [Głosów: 0   Average: 0/5]

  Sprzedaż może być jeszcze bardziej efektywna przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi. Wśród rozwiązań, jakie wykorzystywane są do codziennej pracy w tej branży znajdują się m.in. aplikacje mobilne, B2B oraz narzędzie Business Intelligence (BI), dzięki któremu można mierzyć efekty poprzez tworzenie analiz i raportów. I właśnie te działania wyróżniają nas na tle konkurencji.

  Aplikacje mobilne

  Nowoczesna i mobilna. Taka staje się firma wykorzystująca aplikacje Comarch ERP. Aplikacje w biznesie dzisiaj już nikogo nie powinny dziwić. Pozwalają one nie tylko na sprawne dotarcie do stanów magazynowych, czy informacji o firmie czy produkcie. Przede wszystkim umożliwiają szybką sprzedaż i finalizowanie transakcji za pomocą kilku przycisków.

  To m.in monitorowanie efektów pracy zespołu
  fot. pulpit kierownika sprzedaży

   

  Aplikacje wykorzystywane są w tzw. “miękkich” obszarach firmy, czyli wspomnianego handlu oraz kontaktów z klientami. Narzędzia te wykorzystywane są również przez pracowników magazynu, a także wspierają obszary produkcji. Każde z rozwiązań opisaliśmy w artykule “Aplikacje mobilne dla firm. Ułatw sobie biznes”.

  Zaletą korzystania z aplikacji jest ciągła dostępność pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska, dzięki czemu firma osiąga o wiele lepsze efekty wykonywane pracy tych osób.

  B2B – rozbuduj swój biznes o działa w sieci

  Oferowane przez nas systemy klasy ERP pozwalają też na transakcje w internecie. Wybierając platformę B2B z łatwością komunikujesz się z kontrahentami, a cały proces sprzedaży jest zautomatyzowany. Dzięki niemu składanie oraz realizowanie zamówień odbywa się w jednym miejscu, np. na stronie www.

  Co to oznacza dla właściciela sklepu? Może on z systemu ERP ustawić w sklepie rabaty, promocje oraz wprowadzić produkty wraz z ich opisami i aktualnym stanem magazynowym. W drugą stronę – ze sklepu do systemu ERP – wysyłane są informacje dotyczące zamówień i dane klientów (dane do FV, adres do wysyłki)

  Business Intelligence (BI)

  BI to bardziej analityczna część systemu klasy ERP. Wykorzystując narzędzie Business Intelligence można w prosty sposób zbudować raporty oraz analizy z dowolnego obszaru działania firmy. Ponadto Klient otrzymuje kilkadziesiąt gotowych raportów i jest w stanie dostosować je do specyfiki firmy oraz branży, w której funkcjonuje. Każda z analiz pozwoli podjąć właściwą decyzję pod kątem planowania działań na przyszłość.

  moduł BI w systemie DMS
  fot. Business Intelligence

   

  Wykorzystując narzędzie BI firma może porównać nie tylko swoje wewnętrzne wyniki z poprzedniego okresu, ale także dane z GUS, a nawet wyniki konkurencji. A to tworzy realną wartość dla przedsiębiorstwa, dzięki czemu zarząd może podjąć decyzje w oparciu o prawdziwe dane. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 263 00 00.

  Zapytaj o wersję demo oprogramowania