• Program do kontroli kosztów budowy

  Data publikacji: 12 sierpnia 2020

  Program do kontroli kosztów budowy
  [Głosów: 1   Average: 5/5]

  Nasze rodzime firmy budowlane cały czas rosną w siłę. Jako firma informatyczna istniejąca na rynku od wielu lat, widzimy jak nasi potencjalni klienci się zmieniają. Przedsiębiorstwa, które jeszcze jakiś czas temu z dystansem podchodziły do zagadnienia kontroli kosztów na budowach. Zazwyczaj były zbyt małe, by odczuwać taką potrzebę. Dzisiaj tłumnie zgłaszają się do naszych konsultantów w celu jak najszybszego rozpoczęcia wdrożenia. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań pozwalających na kontrolę przepływów pieniężnych na budowach i poza nimi.

  1. Program do kontroli kosztów budowy
  2. Co daje system do kontroli budowy
  3. Działanie programu do kontroli kosztów na budowie

  Program do kontroli kosztów budowy

  Program do kontroli kosztów budowy wybierany przez firmy, które na co dzień realizują projekty, gdzie bieżący nadzór nad finansami i zasobami jest zwyczajnie niemożliwy z powodu zbyt dużej ilości danych i czasochłonności potrzebnej na ich analizę. Organizacje te wybierają Connecto DMS w celu automatyzacji procesów związanych z uporządkowaniem przepływów finansowych i rzeczowych oraz z controllingiem. Więcej o rozwiązaniach dla firm budowlanych przeczytasz na stronie www.oprogramowaniedlabudownictwa.pl

  W systemie rejestrowane są projekty, kosztorysy finansowo-rzeczowe oraz schematy budżetów, służące za szkielet dla całej struktury informacyjnej. Struktura ta zapełniana jest danymi ilościowymi i finansowymi za pomocą dokumentów krążących po firmie (w czym pomaga elektroniczny obieg dokumentów), takich jak faktury kosztowe i sprzedażowe, protokoły, karty pracy czy dokumenty magazynowe. Dane do zasilania budżetów mogą pochodzić również z zewnętrznych źródeł danych. Connecto DMS jest programem do kontroli kosztów budowy, który integruje się z dowolnym innym rozwiązaniem informatycznym.

  Co daje system do kontroli budowy

  Przejdźmy jednak do meritum i odpowiedzmy na pytanie co daje system do kontroli budowy. Łącząc projekty, kosztorysy i budżety z danymi finansowymi pochodzącymi z dokumentów rozliczeniowych, otrzymujemy bogatą skarbnicę wiedzy na temat kondycji firmy. Zarówno jako całości, jak również w podziale na poszczególne projekty, działy czy kierowników budów.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  Informacje te mogą być przeglądane na poziomie pojedynczego projektu w ramach podsumowania budżetu albo w czasie analizy dokumentów finansowych. Informacje powiązane są z konkretną pozycją budżetu lub kosztorysu. Alternatywną metodą jest wykorzystanie modułu Business Intelligence do tworzenia zaawansowanych, wielowymiarowych raportów przedstawiających dane o kosztach w formie tabel przestawnych z możliwością wizualizacji danych na dowolnego rodzaju wykresie.

  Oprogramowanie Connecto DMS umożliwia zamówienie okresowej subskrypcji e-mail dla najważniejszych raportów, dzięki czemu kluczowe informacje są zawsze na wyciagnięcie ręki.  Jeżeli więc ktoś zapyta, co daje system do kontroli budowy, możesz odpowiedzieć – spokojny sen, ponieważ z Connecto DMS nigdy nie umknie żadna ważna informacja taka, jak przekroczenie budżetu czy terminu.

  Działanie programu do kontroli kosztów na budowie

  Wybierając Connecto DMS możesz dostosować działanie programu do kontroli kosztów na budowie do swojej organizacji. Najważniejsze elementy systemu podlegają pełnej parametryzacji. Dzięki temu Twoi pracownicy z łatwością rozpoznają procesy odzwierciedlone w systemie jako te, które realizują na co dzień. Program posiada bogaty moduł uprawnień, a to sprawia, że użytkownik otrzyma dostęp tylko do odpowiednich obszarów aplikacji.

  Po zakończeniu wdrożenia, każdy pracownik będzie wykonywał te same czynności administracyjne i organizacyjne co wcześniej. Mowa tu o rozliczaniu faktur, wypisywaniu wniosków urlopowych i kart pracy. Jedyną różnicą jest to, że wszystkie informacje wprowadzane do Connecto DMS zostają przekute na dane wsadowe do analiz i raportów. I co ciekawe, nie tylko związanych stricte z kosztami budowy.

  Zapytaj o system dla swojej firmy

  Moduły zarządzanie projektami i CRM umożliwią na przeniesienie wielu innych czynności i zadań do świata cyfrowego. Z ich pomocą w programie do zarządzania kosztami budowy znajdziesz również całą dokumentację związaną z budową oraz narzędzia potrzebne do komunikacji z inwestorami, dostawcami i podwykonawcami.